Огляд італійських брендів outdoor-взуття

Переглянути пропозицію

Віддавна так склалося, що найкращими дизайнерами й виробниками взуття вважаються італійці. Тому в царині дизайну та пошиття туристичного взуття різних категорій та класів перед ведуть теж італійські компанії. У цьому пості ми хочемо ознайомити Вас з провідними брендами з Італії та їх найпопулярнішими моделями цих брендів.

 

 

  1. AKU

 

aku

Компанія AKU була заснована в Італії в 60-х роках ХХ століття. Її засновником вважається Галіано Бордіні, який починав свій комерційний шлях  після ІІ світової війни, звичайним майстром-шевцем. Серйозно взявшись за взуттєвий бізнес Галіано, вирішив сконцентрувати свої зусилля на розробці та виготовлені якісного гірського взуття. В 70-х компанія Бордіні отримала назву AKU. Виробничий та дослідницький осередок компанії знаходиться у м. Монтебелуна, у провінції Тревізо (ця провінція на півночі Італії, заслужено вважається світовим центром виробництва туристичного та альпіністського взуття).

На сам перед, згідно традиції, компанія приділяє значну увагу якості матеріалу – тому використовує шкіру оброблену виключно в Італії. Окрім того протягом своєї історії AKU розробила цілий ряд передових технологій, серед яких варто звернути увагу на такі як: AIR8000 ® та AIR INFINITY (дві унікальні технології синтетичного текстилю, що застосовується в пошитті верху черевиків, які гарантують високі “дихаючі” властивості та правильний тепловий баланс);IMS1, IMS2, IMS3 (системи внутрішньої підошви, які відповідно до призначення взуття мають забезпечити правильне розприділення навантаження, стабільність та комфорт);SMF – Memory Foam (технологія із застосуванням спеціально розробленого ультра-легкого матеріалу, завдяки якому середина черевика приймає форму ноги); EXO – екзоскелет (технологія комбінованої підошви, яка складається з зовнішнього скелету та внутрішнього м’якого й легкого поліуретану);DS – динамічний стабілізатор(технологія, що забезпечує бічну підтримку та запобігає скручуванню стопи). Важливим моментом є й те, що все виробництво компанії AKU знаходиться в Європі – окрім фабрики в м. Монтебелуна, є ще фабрика в Румунії в м.Клуж-Напока.

AKU Superalp GTXЯк завжди ми починаємо огляд черевиків з серйозних моделей. Тому в першу чергу звернемо увагу на  AKU Superalp GTX, черевики для хард-трекінгу з важким вантажем та альпінізму. Верх черевика пошитий із шкіри та синтетичного текстилю AIR8000; мембрана – Gore-Tex Perfomance Comfort; устілка – CUSTOM Fit IMS. Підошва – Vibram S864 (спільна розробка Vibram та AKU).Черевик має по периметру гумовий захист.

[#Beginning of Shooting Data Section] Nikon D4 2013/05/29 11:07:23.00 Time Zone and Date: UTC+1, DST:OFF RAW (14-bit) Image Size: L (4928 x 3280), FX Lens: 85mm f/2.8D Artist: Copyright: Focal Length: 85mm Exposure Mode: Manual Metering: Matrix Shutter Speed: 1/100s Aperture: f/11 Exposure Comp.: 0EV Exposure Tuning: ISO Sensitivity: ISO 200 Optimize Image: White Balance: Color Temp. (5000K), 0, 0 Focus Mode: Manual AF-Area Mode: Single AF Fine Tune: ON(0) VR: Long Exposure NR: OFF High ISO NR: ON (Normal) Color Mode: Color Space: sRGB Tone Comp.: Hue Adjustment: Saturation: Sharpening: Active D-Lighting: OFF Vignette Control: OFF Auto Distortion Control: OFF Picture Control: [SD] STANDARD Base: [SD] STANDARD Quick Adjust: 0 Sharpening: 3 Contrast: 0 Brightness: 0 Saturation: 0 Hue: 0 Filter Effects: Toning: Map Datum: Dust Removal: 2013/05/09 08:50:16 [#End of Shooting Data Section]

Більш легка модель для нескладного трекінгу – черевики AKU Monterosso GTX . Верх черевика виготовлений з цупкої замші та патентованого текстилю AIR8000 (що має надзвичайно високі паропропускні показники); мембрана – Gore-Tex Perfomance Comfort; проміжна амортизаційна частина підошви із спіненого матеріалу EVA;підошва  Vibram  з протектором Winkler

 

AKU Fastalpina GTXХайкінгові кросівки AKU Fastalpina GTX для легких маршрутів з невеликими наплічниками. Пошиті із комбінації шкіри та синтетичної сітки 3D Air Mesh 1.6 мм, посилена поліуретановими вставками; мембрана – Gore-Tex Performance Comfort; підошва створена за технологією IMS-3, що складається з 4-ох шарів: анатомічна устілка, двошарова проміжна підошва із EVA та зовнішня підошва  Vibram.

 

  1.    Asolo

ASOLOlogo330

Невелика італійська компанія Asolo, на диво, за дуже короткий термін зуміла завоювати авторитет своїми розробками в пошитті трекінгового та альпіністського взуття. Роком заснування фірми Asolo вважається – 1975. Вона поставила собі за мету розробити нові типи взуття для альпіністських сходжень. Одним з перших проривів була революційна система підошви Asoflex, яка мала на меті підвищити стійкість ноги в черевику. На основі цієї технології було створено черевики Asolo Scout. У 1980-х компанією запатентована нова технологія AFS, що дозволила виготовляти міцні та легкі черевики, які не деформуються для професійних альпіністів. За цю розробку Asolo було нагороджено премією “Compasso d’Oro” в царині промислового дизайну Асоціацією промислового дизайну Європи. В 90-х роках компанія у співпраці з американцями розробляє технологію “Globaline”, тобто розробку черевиків, які б набували форму ноги. Протягом 2000-х фірма напрацювала цілу серію технологічних новинок та патентованих систем, серед яких:Duo Asoflex, Micro Pulley System, Fit, Asoframe Technology, Asoframe Carbon Kevlar, Rock Technology, Power Matic, Natural Shape, Cross Walk. Спеціалісти фірми постійно співпрацювали з альпіністами світової слави, з такими як француз Жан Крістоф Лафайль або словенець Томас Хумар. А в 1993 черевики Asolo взув легендарний Рейнгольд Месснер під час експедиції через Гренландію.

Черевики та кросівки Asolo неодноразово були відзначені спеціалізованими часописами та відомими спортсменами, а також вже не перше десятиліття входять в ТОП бестселерів для туризму. До прикладу, у 2001 черевики Asolo FSN 95 GTX були відзначені премією «Editor’s Choice Award» журналу «Backpacker» (США).  В 2005 черевики  Asolo були визнані читачками жіночого журналу про спорт та мандри “Dandelion” кращим жіночим взуттям для туризму. У 2013 році, журнал «Backpacker» відзначив як «Вибір редактора» («Editor’s Choice Award») дві моделі взуття Asolo, — чоловічі черевики Reston WP та жіночі –  Athena WP. А вже у 2014, спеціалізований часопис “Rock and Ice”, у своєму щорічному огляді кращого альпінспорядження – «Best in Gear» (BIG) назвав модель для швидких снігових сходжень  Eiger GV – кращими черевиками 2014 року.

Asolo Trekker GVНовинка 2015 року для складного трекінгу, скельних маршрутів 4-сезоні черевики Asolo Trekker GV. Верх черевика з водостійкого нубуку 2,2 – 2,4 мм завтовшки, захищені по периметру міцним гумовим рантом, горловина черевика із м’якої шкіри та гнучкої пінки; мембрана Gore Tex Performance Comfort; антибактеріальна устілка; термополіуретанова підошва Vibram Ascent проміжна підошва з EVA подвійної щільності з амортизаційним елементом у зоні п’яти Asoflex.

Asolo Avalon GTXЩе одна модель, для більш поміркованих туристів – Asolo Avalon GTX.Верх черевика пошита із зносостійкого синтетичного текстилю Schoeller K-Tech шкіри; мембрана – Gore-Tex Performance Comfort, анатомічна устілка;  двошарова проміжна підошва Asolo Duo Flex із ізоляційного пластику Megol та шару поліуретану. Підошва створена за  технологією Matrix 2.0,із кількох амортизаційних шарів пінки EVA різної щільності.

Нова модель трекінгових кросівок – Asolo Magix. Вони чудово придасться для Asolo Magixмандрівок з не надто важкими вантажами, а також для скелястих маршрутів. Верх черевика виконано із зносостійкої синтетики  Schoeller-keprotec, посиленої “каркасом” із шкіри 1,6 – 1,8 мм, носок вкритий захисною гумою; горловина з м’якої сітки, під якою знаходиться адаптивна пінка; підкладка із 3D сітки, яка швидко сохне і виводить вологу; підошва – Vibram Frictio із протектором розрахованого для різного ґрунту.

 

  1. Dolomite

dolomite-logo

Історія компанії Dolomite почалась в 1897 році молодий майстер (йому на той час було лише 17 років) Джузеппе Гарбуйо відкрив взуттєву фабрику – “Fabbrica Scarpe Montello”. Фабрика виросла на базі звичайної взуттєвої крамниці «Calzoleria del Montello». Виробництво одразу орієнтується на виробництво міцного й надійного взуття, що користувалось би попитом серед мешканців гірських районів північної Італії. Вже у 1912 році продукція підприємства Джузеппе Гарбуйо була відзначена на виставці у Римі золотою медаллю. На той час фабрика й далі виробляла міцні робочі черевики. Починаючи з 30-х “Fabbrica Scarpe Montello” починає виготовляти перші лижні черевики, тоді ж вона змінює свою назву на “La Dolomite”. Вже 1939 року у їх взутті виступає гірськолижна команда «Azzurri delle Fiamme Gialle». В 1945 “La Dolomite” розробляє черевики для першої італійської гірськолижниці Селіни Седжі, що виграла 10 золотих медалей на міжнародних змаганнях. В 50-х роках компанія більше уваги починає надавати взуттю для альпінізму, налагоджується співпраця з відомими спортсменами, яка увінчується славетною експедицією італійців Компаньйоні та Ласеделлі на восьмитисячник К2 у 1954 році. Це сприяло підвищенню інтересу до туристичного та альпіністського взуття La Dolomite. У 1958 році альпініст №1 у світі Вальтер Бонатті спільно з Карло Маурі роблять перше сходження на С’єрро-Морено, що в Патагонії у черевиках La Dolomite. А в 60-х фірма співпрацювала з швейцарською експедицією на Дхаулагірі та американською експедицію Норманома Диренфурта на Еверест. 1970 році “La Dolomite” змінює назву на “Dolomite”. Згодом була співпраця з італійською антарктичною експедицію, та численним альпіністськими виправами. Фірма паралельно працює над новітніми розробками та технологіями у двох галузях – лижному та гірському взутті. В 90-х Dolomite відзначилась впровадженням новітньої технології у виробництві підошви – ABS. Ще однією революційною технологією було ВВВ (Back Bone Base) – іноваційна проміжна підошва із матеріалу EVA. У 2009 році було презентовано ще одну унікальну розробку – DAS (Dolomite Anatomic System), ця технологія суттєво знизила навантаження на хребет та кульшові суглоби під час тривалих переходів. Цьому ж році черевики Dolomite Cougar HP GTX  були відзначені міжнародною премією Outdoor Industry Award 2009.

Dolomite Steinbock Approach HP GTXГірські черевики Dolomite Steinbock Approach HP GTX розроблені для серйозних тривалих маршрутів із складним рельєфом та відчутним вантажем. Верх черевика пошитий із водостійкої шкіри 1,4 – 1,6 мм, захищений міцним гумовим рантом; горловина черевика обладнана спеціальною синтетичною манжетою, аби запобігати потраплянню в середину дрібних гілочок та камінців; мембрана – Gore-Teх, підошва побудована за фірмовою технологією DAS 3 (Dolomite Anatomic System) — складається з 3-ох компонентів, зовнішньої поліуретанової підошви Dolomite Vibram, анатомічної проміжної підошви із пінки EVA та тонкого стабілізаційного шару з гнучкого поліуретану.

Dolomite Civetta Pro GTXМодель Dolomite Civetta Pro GTX – це черевики дуже широкого діапазону застосування, від хайкігу до складного трекінгу. Верх черевика комбінований  з синтетичного матеріалу та замшевих вставок 1,6 – 1,8 мм завтовшки, міцний гумовий рант по периметру; мембрана – Gore-Tex, ексклюзивна підошва – Dolomite Vibram.

Легкі трекінговіх кросівки Dolomite Steinbock Rocket. Верх кросівка із замші товщиною 1.2-1.4 мм комбіновані з ріп-стоп синтетичним матеріалом, передня частина кросівка посилена гумовою Dolomite Steinbock Rocketнакладкою, на п’яті гумовий стабілізаційний елемент; підошва створена на основі технології DAS 3 (Dolomite Anatomic System), яка складається з  зовнішньої поліуретанової підошви Dolomite Vibram, анатомічної проміжної підошви із пінки EVA та тонкого стабілізаційного шару з гнучкого поліуретану.

 

 

 

  1. GARMONT

garmont

В 1867 році італійський підприємець Морлін, який займався лісозаготівлею та видобутком корисних копалин в Доломітових Альпах, стикнувся з проблемою нестачі взуття для робітників, що працювали в складних гірських умовах.Тому він організував шевську майстерню, яка стала виробляти зносостійкі шкіряні черевики з дерев’яною підошвою. Таке взуття дуже швидко стало надзвичайно популярним серед місцевих горян. Тому Морлін вирішив далі розвивати взуттєве виробництво, як наслідок воно стало чи не найприбутковішою частиною його бізнесу. В 1872 році виробничі потужності розмістили в Монтебелуно, де й до сьогодні знаходиться штаб-квартира компанії Morlin. Нині вже п’яте покоління родини Морлін володіє цим бізнесом, цілком зосереджуючись на взутті. Як і багато інших італійських взуттєвих фірм компанія Morlin, теж відразу відреагувала на масову популяризацію гірського туризму, альпінізму та гірських лижв. Про потужність виробничих майданчиків компанія Morlin, свідчить і те, що на її фабриці починаючи з 60-х років вироблялось взуття та комплектуючі для таких відомих брендів як Nordica та Dolomite, з середини 80-х – Asolo и Merrel. В 1968 році компанією Morlin було вперше випущено шкіряні черевики з високим навареним гумовим рантом; у 1971- перші комбіновані шкіряно-синтетичні черевики для трекінгу; у 1978 – перші пластикові гірськолижні черевики, що розстібалися ззаду (Rear Entry). Нарешті в 1990 році Morlin презентує новий бренд гірського та альпіністського взуття – Garmont. Новий бренд, також активно впроваджував нові технології: у 1995 було розроблено комбінований матеріал для підошов Pebax and Polyurethane; 1997 – розробка ADD – асиметрична конструкція черевика, що цілком відтворювала анатомічну будову ноги; 1998  – Dual Frame Tech – сендвіч-конструкція підошви; 1999 технологія R2 Spine – система, що забезпечує жорсткість підошви на скручування при поздовжній еластичності. На сьогодні Garmont виробляє понад 50 моделей взуття для висотного альпінізму, льодових сходжень, скелелазіння, скі-туру, трекінгу та гірських прогулянок. Взуття Garmont виготовляється на заводах, розташованих в семи країнах, однак майже 80% взуття як і раніше в Монтебелуно, на півночі Італії.

Garmont Dragontail Hike GTXНова модель анонсована на 2016 рік Garmont Dragontail Hike GTX – легкі універсальні черевики для для трекінгу та динамічних сходжень. Верх черевика із шкіри товщиною 1.6 мм, зносостійкої паропроникної нейлонової тканини та захисних накладок із поліуретану; мембрана – Gore-Tex Performance Comfort; всередині анатомічна антибактеріальна устілка – G-BeneFIT; проміжна підошва – гнучкий нейлоновий супінатор FrameFlex; зовнішня підошва – Vibram Winkler з технологією MegaGrip.

Garmont Tower Lite GTXПолегшена модель для складного трекінгу – черевики Garmont Tower Lite GTX. Верх виконано з Замші 2.2 мм завтовшки, гумове посилення носка; мембрана – Gore-Tex® Sierra; проміжна підошва – FrameFlex Light (особливо гнучка в області носка); зовнішня підошва – Vibram® G-Diamond S 215.

Надлегкі кросівки для гірських прогулянок, скелелазіння та інших видів outdoor-активностей – Garmont 9.81 Escape Pro. Верх кросівка виготовлено із зносостійкої синтетичної сітки, захисні гумові накладки на носку та п’яті; мембрана – Gore-Tex®; низьке шнурування для ефективності під час Garmont 9.81 Escape Proскелелазіння; проміжна підошва; у виготовлені підошви застосовано технології: Tri-Axle Chassis® (для збільшення гнучкості та стабільності, стабілізатори Carbon Duo® запобігають вивихи; підошва “4 сезони” від Hypergrip® із технологією IceLock™ що гарантує щеплення на будь-якому ґрунті.

 

 

 

5. La Sportiva

lasportiva logo

Історія компанії La Sportiva почалась у 20-х роках ХХ-ого століття і пов’язана з іменем майстра Нарчізо Деладіо, котрий займався шевством місцевості Валь ді Фасса та Валь ді Фемме що в Італійських Доломітах. Він виготовляв шкіряні та дерев’яні черевики для місцевих горян (в основному лісорубів та фермерів) В кінці 20-х підприємство Нарчізо Деладіо набуває промислових масштабів, і стає відомим на всю провінцію Тренто. Протягом ІІ світової, підприємство займається пошиттям черевиків на потреби армії, тоді ж Нарчізо отримав патент на нову систему шнурування, яка згодом використовуватиметься найвідомішими виробниками взуття. В 50-х син Нарчізо, Франческо Деладіо, будує нову фабрику у м. Тезеро, і починає виробляти шкіряні лижні черевики, адже в цей час надзвичайно зростає популярність гірськолижного спорту. Тоді ж з’являється назва торгової марки “La Sportiva”. У 70-х разом з виробництвом, тепер вже пластикових, лижних черевиків “La Sportiva” поширює  свою діяльність на царину гірського та альпіністського взуття. На початку 80-х, порівняно невеличкій компанії, доводиться відкривати все новіші сфери, аби втриматись у фарватері ринку. Таким вдалим відкриттям була розробка спеціальних черевиків для скелелазіння – Mariache, які стали серйозним чинником у розвитку цього спорту. Взуття для скелелазіння та альпінізму стали використовувати провідні майстри цих видів спорту, й це дало поштовх для подальших інноваційних пошуків та впровадження нових технологій. Популярність скелелазіння та альпінізму в кінці ХХ – на початку ХХІ століть, визначили долю компанії “La Sportiva” , тепер вона одна з найвідоміших виробників у світі, яка 80% своєї продукції експортує.

La Sportiva Trango Cube GTXНа сам перед надзвичайно популярна модель, відзначена золотою медаллю виставки OutDoor 2013 – черевики La Sportiva Trango Cube GTX. Це серйозне гірське взуття повністю сформоване на базі інноваційних технологій. Верх черевика з легкого та зносостійкого синтетичного матеріалу – QB3, мембрана – Gore-Tex, ексклюзивна підошва Vibram One.

Ще одна надзвичайно популярна модель, представлена уже в третьому поколінні – La Sportiva Thunder III GTX. Це Sportiva Thunder III GTXкласичні шкіряні легкі трекінгові черевики. Верх черевика комбінований із текстилю Cordura та міцного нубуку, носок посилено гумовою накладкою, мембрана – Gore-Tex; підошва – Vibram.

 

Ще одна ультраінноваційна модель, випущена 2015 року – La Sportiva Core GTX Верх черевика виготовлений із La Sportiva Core GTXеластичного синтетичного матеріалу та полімерної сітки Nano-Cells, яка захищає тканину від пошкоджень та підтримує стопу;мембрана – Gore-Tex Surround; в конструкції підошви застосована технологія STB Control System, сама підошва –  Vibram Nano. Це взуття призначене для хайкінгу та легкого трекінгу.

 

 

  1. S.C.A.R.P.A.

S.C.A.R.P.A

Поява бренду S.C.A.R.P.A. пов’язана з англійським аристократом, лордом Рупертом, який володіючи земельною ділянкою в районі Асоло, що на півночі Італії, звернув увагу на майстерність тутешніх шевців, у 1938 він вирішив заснувати взуттєву фірму. Одним з майстрів, що працювали на підприємстві лорда Руперта був Луїджі Парізотто. В 50-х Луїджі разом з своїм братом Франческо, засновує шевську майстерню і виробляє взуття під маркою San-Giorgio, на честь святого вельми шанованого в Асоло. Його взуття здобуває серед місцевих горян славу міцного й надійного. В 1956 Луїджі за підтримки великої родини придбав фабрику  S.C.A.R.P.A у лорда Руперта за 9 мільйонів лір.За дуже короткий термін, взуття фірми S.C.A.R.P.A здобуває популярність й за межами околиці Асоло, та успішно продається по всій Північній Італії. В 60-х роках, під впливом перших успішних експедицій в Гімалаях, альпінізм набуває небувалої популярності в широких масах і, компанії S.C.A.R.P.A йдучи на зустріч новим запитам споживачів, починає випускати взуття призначене для гірських видів спорту. Тоді ж S.C.A.R.P.A, завдяки ініціативі італійських іммігрантів виходить на ринок США. В 70-х роках понад 60% взуттєвої продукції цієї фірми іде на експорт (Окрім США, вона успішно продається на ринку Англії, Японії та Німеччини). В кінці 70-х два інноваційні проекти S.C.A.R.P.A. привернули увагу шанувальників гірського екстриму з усього світу. Перший – це Rally – революційні пластикові черевики для лижного альпінізму, а другий – Grinta – альпіністські пластикові черевики для високогірних сходжень, (вони й зараз користуються успіхом у цілому світі під назвою “Vega”).Ці новинки дуже швидко завоювали визнання, й вже за кілька років взуття під маркою S.C.A.R.P.A. було серед спорядження гімалайських та антарктичних експедицій.Серед легендарних альпіністів, які надавали перевагу черевикам S.C.A.R.P.A., можна згадати підкорювачів усіх восьмитисячників поляка Єжи Кукучку, швейцарця Ергарта Льоретана чи ще одного поляка Кшиштофа Вєліцького, а також італійську наукову антарктичну експедицію – E.N.E.A. На сьогодні, асортимент компанії S.C.A.R.P.A. включає всі можливі варіанти гірського взуття, від пластикових черевиків для високогірного альпінізму, скі-туру, до шкіряних – для трекінгу й мандрів, а також легких кросівок та скельних туфлів. 80% відсотків продукції й далі виробляється на фабриці в Асоло, лише деякі моделі кросівок виробляються в Китаї та деякі моделі трекінгового взуття – в Румунії. Взуття S.C.A.R.P.A. експортується в 30 країн світу. Попри такий об’єм виробництва, філософія власників компанії S.C.A.R.P.A., родини Парізотто, залишається незмінною:”Взуття створене компанією S.C.A.R.P.A. повинно бути що найвищого класу, все у ньому має бути пропрацьовано до найменших дрібниць, воно повинно орієнтуватись на сучасні технології та інновації, однак при цьому найвищим пріоритетом має залишатись якість…”

Scarpa SL ActivНа сам перед класичні шкіряні черевики для сходжень та трекінгу середнього й складного рівня – Scarpa SL Activ.Верх черевика пошитий з цілісного шматка гладкої шкіри Sherpa HS12,  міцний гумовий рант по периметру; внутрішній матеріал Cocona (натуральна тканина, що швидко сохне та запобігає появі неприємного запаху); система покращеної гнучкості в області литки –  Flex Point;система шнурування з роликовими петлями  -Speed-Lacing; підошва  – Vibram Biometric Fly (з системою амортизації ACTIVimpact Technology).

R Еvolution GTXСеред надзвичайно вдалих моделей фірми S.C.A.R.P.A, новинка 2014 року – легкі трекінгові черевики R-Еvolution GTX. В конструкції верху черевика застосовано фірмову технологію Sock-Fit, яка надійно фіксує черевик на нозі, не порушуючи комфорту. Верх пошито із замші та еластичного синтетичного матеріалу S-Tech Fabric (розробка швейцарської компанії Scoeller); мембрана – Gore-Tex; Двокомпонентна підошва – Vibram.

Ще одна новинка (від 2015) поєднала в собі характеристики “скельників” та Scarpa Zen Proтрекінгових взуття – кросівки Scarpa Zen Pro.Верх кросівка пошито із замші 1.8 мм завтовшки та поліуретану з боків внизу коло підошви, п’ятка захищена додатковим шаром шкіри, а носок, окрім двох шарів шкіри, захищені накладкою із щільної гуми; всередині кросівка – матеріал Cocona (натуральна тканина, що швидко сохне та запобігає появі неприємного запаху);анатомічна устілка із гнучкого поліпропілену 3.5 мм – P-Flex; підошва Vibram з агресивним протектором Spyder II.

 

 

 7. Zamberlan

Zamberlan

Засновник всесвітньо відомого  взуттєвого бренду, Джозеппе Замберлан розпочав свою справу близько 1929 року. Будучи аматором гірських мандрівок, він вирішив основну увагу своєї професійної діяльності сконцентрувати на взутті для гірських прогулянок. Важливим моментом у розвитку компанії Джозеппе Замберлана, стало налагодження співпраці з Віталі Брамані, засновником фірми Vibram. Заміна шкіряної підошви з металевими вставками на гумову, було на той час сміливим інноваційним кроком. Zamberlan як і раніше знаходиться під управлінням сім’ї, якій вміло допомагає команда фахівців взуття, зберігаючи традиції якості, комфорту та зручності. В 70-х син Джозеппо, Еміліо Замберлан, продовжуючи батькову справу, намагається вивести фірму на міжнародний ринок. Він відкриває нову фабрику у місті Торребельвічино, що на півночі Італії. тоді ж взуття марки Zamberlan починають продавати у Великобританії та Японії. Приблизно в той же час компанія впроваджує нові технології у виробництві підошви – Multiflex та Biflex (підошви з м’якого та еластичного пропілену). В 80-х, в наслідок численних досліджень та експериментів Zamberlan реалізував нову техніку обробки шкіри Hydrobloc ®, яка надає шкірі водночас дихаючих та водовідштовхувальних властивостей. В кінці 80-х, у співпраці з з Vibram, Zamberlan розробляє ексклюзивну підошву – BIMESCOL, яка якісно новий рівень зчеплення з ґрунтом, набагато кращий, ніж будь-яка інша підошва до цього. З 1993 Zamberlan починає виготовляти черевики з мембраною GORE-TEX. А 1996 було випущено на ринок модель Civetta GT, яка на довгий час стає бестселером на ринку Європи та США. Zamberlan підтримує відомих екстрималів та альпіністів, як от Карла Башбі, який в той час реалізовував намір, самостійної пішої кругосвітньої подорожі без зупинок, або Крістіану Кастан’ї, наймолодшу італійку, що підкорила восьмитисячник. В 2000-х частину виробництва було перенесено у країни з дешевою робочою силою, однак виробництво основної традиційної колекції Zamberlan зберігається в Торребельвічино, з позначкою “Made in Italy”. Взуття Zamberlan отримало численні міжнародні нагороди, серед яких OUTDOOR INDUSTRY AWARD 2010 за модель Tofane та престижну відзнаку BACKPACKER’S GEAR GUIDE 2010.А черевики Crosser Plus GTX RR були відзначені найпрестижнішою нагородою в області спорядження для активного відпочинку – Backpacker magazine Editors’ Choice Award 2013.  

Z85 Gardena NW GTXАби відзначити 85-річний ювілей (у 2014) компанія Zamberlan  випустила ультра-класичну модель туристичних (бекпекінгових) черевиків – Z85 Gardena NW GTX. Черевики сконструйовані на базі колодки – ZCSL; верх пошито із цілого шматка воскованої шкіри – Tuscany, горловина із м’якого нубуку, мембрана – Gore-Tex Performance Comfort; багатокомпонентна підошва – Zamberlan Vibram NorWalk.

Zamberlan 186 Ranger GTX RRПопулярна модель, яка востаннє була оновлена у 2014 році – черевик для легкого трекінгу  Zamberlan 186 Ranger GTX RR. верх черевика комбінований із замші та нейлонової тканини Cordura, носок захищений міцною гумовою накладкою;. всередині  сітка ZAS, що дихає та швидко сохне; мембрана – Gore-Tex; анатомічна устілка Z-Comfort Fit; проміжна підошва Zamberlan Modular Flex GT, зовнішня підошва – Vibram Grivola.

Слідом за La Sportiva і Salewa, 2015 році Zamberlan також випустив серію взуття Zamberlan Air Round GTX на базі нової технології Gore-Tex Surround. Серед нього можна виокремити хайкінгові кросівки Zamberlan Air Round GTX. Верх кросівок виконано із двох типів синтетичної тканини, ріп-стоп матеріал комбіновано із сітчастим матеріалом, зовні кросівок зонально посилено тонким шаром поліуретану; носок та п’ятка посилені щільними гумовими накладками; мембрана – Gore-Tex; підошва – Vibram Speed Hiking Lite, ексклюзивно розроблена для Zamberlan.

 

 

 

 

Відео огляд:

Залишити відповідь