Трекінгові палиці (частина IІ)

Переглянути пропозицію

(читайте початок огляду тут)

Перед тим як перейти безпосередньо до огляду продукції найсерйозніших брендів, зробимо невелике зауваження стосовно тих зразків, на які ми звернемо свою увагу. З огляду на специфіку українського ринку outdoor-спорядженнями, ми спеціально упустимо огляд моделей з преміум-сегменту, а також не будемо гнатись за найсвіжішими розробками та новинками, натомість сконцентруємося на популярних моделях трек-палиць із середньої цінової категорії. 

 

Беззаперечним лідером, брендом №1 на ринку трекінгових та лижних палиць, є німецька торгова марка LEKI. Компанія LEKI Lenhart GmbH була заснована в далекому 1948 році Карлом Ленгартом. З 1963 року вони починають виробляти з дюралюмінію (сплав 7075), які здобувають неймовірну популярність завдяки незначній вазі та надійності, підтвердженням того є сходження Райнгольда Месснера на найвищу точку землі, гору Еверест, 1978 року, саме з допомогою палиць LEKI. У 1982 році фірма випускає перші палиці з антишоковою системою. А в 2010 році запускає на ринок нову систему фіксації для телескопічних палиць Speed Lock. Сьогодні під торговою маркою LEKI найдете  понад 8 серій лише трекінгових палиць – серед яких карбонові, гібридні, спеціальні жіночі моделі, обладнані антишоком і багато іншого.

Серед численного модельного ряду ми обрали надзвичайно популярні, чи навіть легендарні, трекінгові палиці  LEKI Makalu. Це 3-секційні телескопічні палиці призначені для трекінгу будь-якого рівня. основа виготовлена з міцного алюмінієвого сплаву – Aluminum HTS 6.5. із захисним покриттям Eloxal.  Система фіксації Speed Lock 2 – це зовнішні затискачі за допомогою яких можна швидко, легко та зручно регулювати та фіксувати необхідну довжини палиць, в будь-яку погоду і навіть в рукавичках. Система Speed Lock 2 сертифікована TUV Sud,  гарантовано витримуючи навантаження більш ніж 90 кг на одну палиці (при необхідних для сертифікації 55 кг).  Подовжені руків’я з пористого м’якого матеріалу, що абсорбує вологу – Aergon Thermo, дуже легкі, з теплоізоляційними властивостями, а крім того поглинають вібрації. Карбідні вістря, змінні кільця, ремінці системи  Lock Security Strap довершують картину досконалих трек-палиць. Вага однієї палички – 256

 

 

Ще одним світовим лідером з виробництва трекінгових палиць, безумовно є австрійська компанія Komperdell заснована в 1922 році у Відні, як виробник більярдних київ та ціпків для гірських прогулянок (в основному з ліщини та бамбуку). Окрім палиць для туристичних мандрівок вона виробляє палиці для зимових видів спорту, а також захист для тіла (гірськолижний та мотоспорт) і рукавички. Одним з з важливих нововведень компанії стало застосування у виробництві палиць надзвичайно твердого матеріалу Titanal.HF (легований алюміній). Важливою перевагою продукції Komperdell є те що вона виготовлена в Австрії.

Ми звернули увагу на більш класичну модель Komperdell Ridgehiker Cork Powerlock. Це легкі телескопічні 3-секційні палиці для трекінгу, що гарантують високу стабільність при переміщенні по будь-якому типу рельєфу. Komperdell Ridgehiker Cork Powerlock виготовлені з легкого та міцного алюмінієвого сплаву – 7075-Т6.  Славетна фірмова система фіксації фіксації третього покоління – POWER LOCK 3.0 із металевими затискачами,  дозволить швидко й без зусиль налаштувати відповідну довжину, та надійно зафіксувати секції. Руків’я виготовлені із корку, мають низьку теплопровідність, не будуть ковзати у руці навіть в мокрому стані та є більш зносостійкими ніж руків’я із “пінки”.  Вістря виготовлені із вольфрамово-карбідного сплаву. В обладнані знімними кільцями Vario trekking. ремінці виготовленні із поєднання нейлону та неопрену – м’які, комфортні та ефективно відводять вологу. Вага однієї палички – 253 г, робоча довжина від 105 до 140 см, довжина у складеному стані – 65 см.

 

 

Легендарний американський outdoor-бренд Black Diamond Equipment заснований не менш легендарним Івоном Шуінаром у 1957, й починався з невеликої кузні до засновник вручну кував скельні гаки. Світову славу Chouinard Equipment отримала після представлення на ринку перших жорстких кішок (1968) та нового покоління скельних закладних елементів – гексів та стоперів (1972). Після банкрутства Chouinard  Equipment, її працівники вирішили викупити підприємство й продовжили випускати спорядження під новою торговою маркою – Black Diamond Equipment, яка на сьогоднішній день є однією з найавторитетніших серед альпіністів, скелелазів та й туристів, у тому числі. Компанія продукує весь спектр гірського спорядження від карабінів, систем та кішок до наметів, наплічників, та навіть ліхтариків. Одним із найбільш уславлених різновидів туристичного спорядження від Black Diamond Equipment є трек-палиці. Досить буде згадати, що саме ці компанії розробила першу систему зовнішніх затискачів для телескопічних палиць – FlickLock у 1993 році.

Серед модельного ряду цієї торгової марки ми обрали палиці особливої фірмової конструкції – Black Diamond Distance FLZ. Це 3-секційні палиці гібридної конструкції, що поєднують фірмову складну систему палиць Z-Pole та телескопічну систему з зовнішнім затискачем FlickLock® Pro. Тобто палиці розкладаються на три частини (подібно до дуг намету), частини поєднані кевларовим шнуром, та мають конічні кінці, для простішого з’єднання. А крім того в горішній частині, нижче руків’я обладнано телескопічне з’єднання із затискачем FlickLock® Pro, що дає запас регульованої довжини у 15-20 см. Палиці виготовлені із алюмінієвого сплаву, подовжені руків’я із легкої та дуже комфортної у використанні EVA-піни. Black Diamond Distance FLZ обладнанні двома парами змінних вістрів Tech Tips – карбідними – для слизьких поверхонь, гумовими – для скелястих рельєфів. Також ці палиці обладнані знімними кільцями-“стоперами”, та регульованими пасками із синтетичної тканини що ефективно відводить вологу та дихає. Палиці випускаються у трьох розмірах: 95-110 cм (вага пари – 415 г) / 105-125 cм (вага пари – 445 г) / 120-140 cм (вага пари – 475 г). Палиці надзвичайно компактні у складеному стані, відповідно: 34 cм / 37 cм / 40 cм.

Читайте продовження…

 

Відео огляд:

Залишити відповідь