Двомісні 3-сезонні туристичні намети – огляд американських брендів (частина І)

Переглянути пропозицію

Якщо ви хочете мандрувати, мандрувати безлюдними стежками дикої природи, то безумовно ви стикнетесь з проблемою ночівлі, а саме прихистку для ночівлі. Не завжди і не всюди ви зможете надибати готель, людське житло чи туристичний притулок, тому вирушати навіть в дводенну туристичну виправу без намету – справа неймовірна або не розумна.

Намет, як наплічник чи спальник – неодмінний атрибут туриста. Саме тому темою даного огляду ми обрали туристичні намет, а саме – двомісні легкі намети від торгових марок американської outdoor-індустрії. Однак перед тим як перейти безпосередньо до предмету цього огляду ми маємо зазначити, які показники, на на нашу думку, є визначальними при виборі намету. Основні показники – це кількість місць, сезонність, вага та показники водостійкості (адже опади це перше й найголовніше, від чого намет має захищати “свого мешканця”). Перших два показника ми обумовили в заголовку – позаяк такого типу намети, зазвичай, користуються найбільшим попитом серед загалу шанувальників активного відпочинку.

Безумовно надзвичайно важливим є показник водостійкості й тут треба зробити важливу заувагу стосовно специфіки, цього показника в продукції американських outdoor-виробників. Отже, для прикладу, чому в намету якогось “славетного” китайського бренду водостійкість вказана 8000 м, а продукт флагмана американської outdoor-індустрії має якихось сміховинних 1500 мм? Справа в тому, що китайський виробник (в ідеальному випадку) вказує водостійкість тканини на момент придбання, а, в свою чергу, американець – вказує число міліметрів водяного стовпчика, нижче якого рівень водостійкості тканини не може опуститься протягом всього терміну експлуатації (звісно якщо ви в ній не проб’єте дірку). Так що в серйозного туриста більше довіри викличе 1500 мм від американського бренду, а ніж 8000 мм від китайця.

Ще одна визначальна характеристика, яка актуальна для будь-якого туристичного спорядження -це вага. При новітніх технологіях вага туристичного намету впала до неймовірно малих показників, але такий ультралегкий намет коштуватиме серйозних грошей і не завжди така розкіш виправдає себе в умовах мандрівок, скажімо в Карпати. Тому з огляд, на переважну більшість українських шанувальників туризму й на їх фінансову спроможність, ми вирішили спинитись на більш дешевих й відповідно не таких легких наметах. Будемо виходити з того , що сучасний намет (не “силіконка”) цілком виправдано може важити 2 – 2.5 кг. а ціна його не перевищуватиме, скажімо, 250 – 300 $.

Звісно при виборі намету важить й ще ряд показників – форма, кількість входів і тамбурів, каркас (система та матеріал з якого він виготовлений) наявність/відсутність фут-принту (додаткового дна), розмір внутрішнього простору тощо. Й всі ці моменти ми намагатимемося не оминути увагою при безпосередньому огляді конкретних моделей.

 

 

Почнемо наш огляд з намету від флагмана американської outdoor-індустрії славетної торгової марки The North Face, яка пропонує шанувальникам активного відпочинку різноплановий модельний ряд двомісних 3-сезонних наметів.

Наша увага зупинилась не демократичній моделі, оновленій цього року (2017) – The North Face Talus 2. Це доволі простий напівсферичний двошаровий намет на дві особи, розрахований на 3-сезонне використання. мабуть завдяки цій простоті й звичайно не високі ціні ця модель здобула широку популярність й не вперше проходить ре-дизайн й удосконалення та знову повертається на ринок. The North Face Talus 2 базується на міцному алюмінієвому каркасі DAC Featherlite™ NSL™, 9 мм, що складається двох поздовжніх та однієї поперечної дуги. Намет обладнаний двома входами та двома тамбурами. Площа житлового простору складає 3 м2, площа тамбурів 0.7 + 0.7 м2. Внутрішня висота – 102 см. Нова модель має покращену систему вентиляції (з низу до гори), що запобігатиме появі конденсату. Тент намету виготовлений із поліестру із PU-покриттям ( 75D polyester taffeta), рівень водостійкості – 1200 мм. Внутрішній намет виготовлений із повітропроникної поліестрової сітки (40D Mesh), а дно – із нейлону із PU-покриттям (70D nylon taffeta), рівень водостійкості – 3000 мм. Всі шви в тенті та дні герметизовані. Намет обладнано горішньою поличкою для спорядження, яке повинно бути під-рукою. В комплект входить фут-принт.  Вага  The North Face Talus 2  складає трошки більше 2 кг. Розмір спакованого намету становить 19 х 58,4 см. На офіційному сайті намет коштує близько  $ 200.

 

 

 

Ще один американський важковаговик з виробництва туристичного спорядження – компанія Marmot, без сумніву теж може похвалитись різноманітністю модельної лінійки двомісних наметів – від простих й демократичних, до ультралегких чи супер-екстримальних моделей.

В цьому огляді ми звернулись теж вельми популярної та демократичної моделі, оновленої цього року, – Marmot Tungsten 2. “Класична” напівсферична форма із стандартними двома просторими D-подібними входами та двома тамбурами. Щоправда, ця оновлена модель зазнала видозміни у внутрішньому просторовому вирішенні (Zone Pre-Bend) – поздовжні бічні стінки стали вертикальними, що збільшило житловий простір. Marmot Tungsten 2 базується на каркасі із із трьох алюмінієвих дуг (Velocity HD 9.0mm / Velocity 8.5mm) дві діагональні та одна горішня поперечна. Намет двошаровий – тент із поліестру (68d Polyester Taffeta 190T) з поліуретановою обробкою, водостійкість зазначена на рівні 1800 мм водяного стовпця.  Внутрішній намет комбінований із поліестру (68d 100% Polyester Taffeta F/R)  та поліестрової сітки (40d 100% Polyester No-See-Um Mesh F/R). Дно виготовлене із того ж поліестру, що й тент (68d 100% Polyester Taffeta F/R), водостійкість 2000 мм водяного стовпця. Шви 100% герметизовані. Намет обладнаний ефективною системою вентиляції, за допомогою вентиляційних отворів в тенті. Площа житлового простору становить – 2.97 м2, тамбури – 0.71 + 0.92 м2. Внутрішня висота – 107 см. Безумовно, як і в усіх наметах Marmot , в цій моделі теж маємо кольорове маркування кліпсів та дуг “Easy Pitch”. Також Marmot Tungsten 2 обладнаний горішньою “кишенькою” для ліхтаря, безшумними “Jingle-Free” блискавками, бічними кишенями для необхідного спорядження. В комплект входить фут-принт. Мінімальна вага цього намету – 2.17 кг, максимальна – 2.4 кг. Розмір спакованого намету становить 46 х 18 см. На офіційному сайті намет Marmot Tungsten 2 можна придбати   $ 199. Також в модельному ряді є модифікована ультралегка модель – Marmot Tungsten UL 2, яка важить близько 1.5 кг й коштує на $ 100 дорожче.

 

 

Торгова марка MSR по праву вважається культовою і не лише серед туристів, але й серед професійних альпіністів та скелелазів. Таку честь вона заслужила, в першу чергу, надійністю своєї продукції. Безумовно це стосується і наметів цієї торгової марки, які ви можете побачити як у базовому таборі на схилах Гімалаїв так і в туристичному кемпінгу десь у Високих Татрах.

З огляду на наші вступні застереження, ми взяли до огляду найдоступнішу, проте дуже популярну модель MSR Elixir 2. Це двошаровий намет напівсферичної форми з двома тамбурами та двома D-подібними входами. Намет базується на легкому каркасі, що складається з двох діагональних та однієї поперечної дуг із алюмінію 7000 Series. Намет має збільшений внутрішній простір завдяки унікальній геометрії дуг Дуги мають кольорове маркування для спрощення процесу встановлення. В якості тканини для тенту застосовано легкий та зносостійкий ripstop поліестр (68D ripstop polyester) з поліуретановим просякненням та DWR-обробкою, водостійкість – 1500 мм. Внутрішній намет комбінований із зон виготовлених із ripstop нейлону (40D) та щільної нейлонової сітки (20D nylon micromesh).  Дно – із технологічного нейлону Durashield™ (70 taffeta nylon Durashield™) з поліуретановим просякненням та DWR-обробкою, водостійкість – 3000 мм. Шви надійно проклеєні. Площа житлового простору становить –  2.69 м2, тамбури – 0.82 + 0.82 м2. Внутрішня висота – 102 см. В комплект входить додаткове дно (фут-принт). Мінімальна вага цього намету – 2.1 кг, максимальна – 2.69 кг. Розмір спакованого намету – 51 х 17 см. На офіційному сайті намет MSR Elixir 2 коштує   близько $ 250.

 

Буде продовження…

Відео огляд:

Залишити відповідь