Заборонити… Meizu…Xiaomi… #Щоцесукаробиться??? Або : «Не читайте зранку радянських газет! І на ніч теж!»

Переглянути пропозицію

Не встигли ще відлинути останні фанфари на Банковій з нагоди закінчення епопеї в Нідерландах, що стосувалась  вистражданої, й нами у тому числі, української угоди про асоціацію з ЄС. От-от, як закінчилось останнє інтерв’ю гаранта для зомбоящика щодо цієї, без перебільшення, радісної новини… Петро Олексійович, задоволено позіхаючи, киває в стороно свого прес-секретаря Свята Цеголка із запитальними «ну скільки там лайків-ретвітів?», «шо за поребріком?» , «в Брюсселі прапор напрасували?» Як тут несподівано до кабінету вривається вечірня «зрадонька» в особі молодшого помічника відділу «щосьтам-щосьтам»  з виразом обличчя «Хюстон, у нас проблема!…» та словами: «Незабаром на всіх зомбоканалах: «Митниця заборонила українцям купувати товари закордоном!.. 1146 брендів в списку!..» Петро Олексійович аж натомленими очима кліпнув…мало не сіпнув… А потім, примруживши ліве око, грізно заволав у нетрі адміністрації : «Гройсман, де мій Xiaomi Mi 6???»

Ну, десь так приблизно, а може й навпаки. Хто зна, як воно було насправді. А чи було взагалі. Але  останніх кілька днів цю старанно препаровану локшину з забороною розвішують в неті для клаповухих українців через копі-пейст навіть імениті медіа, майже без жодного розбору польотів і фактажу. А починалось воно усе з новини, що от за порєбріком заборонили ввозити техніку Xiaomi, а у нас відомо про кілька випадків, і давай покличем духів та поглянем в шкляну кулю…Це був день 1. На день 2 цю «качку»  хіба лінивий не репостив, включно з іменитими медіа.  І Немає змісту тут переповідати ці нісенітниці, не підтверджені жодними фактами.

 

Ленінське «кто віноват?», та що відбувається насправді

 

Українські медіа опустились вже такого «нижче плінтусу», що  з дна до них уже нема кому постукати.  «Зрадонька» в усіх її проявах стала чи не найважливішим редакційним завданням на щодень. Навмисно не вказуєм нікого: фільтрувати медіапростір завдання індивідуальне. Додамо лиш, «розумні» утримались від тиражування дурниць в маси. А хто хотів, зміг й сам розібратись.

Подаємо копію документу, опублікованого медіаресурсом AIN.UA у день 2 – 30.05.2017

 

З нього випливає, що представник правовласника Meizu в Україні, що напряму пов’язаний з фірмою А, котра є офіційним дистриб’ютором Meizu в Україні, вирішив заборонити фірмі Б, зареєстрованій в Польші здійснювати «сіру» поставку продукції Meizu покупцям з України, що здійснили покупку через відомий український інтернет – магазин С. Сама заборона як така стосується схеми ведення бізнесу фірмами Б і С. Конкретно тільки покупці- українці опинилися заручниками цієї конкретної ситуації. Комусь дуже кортить пустити хвилю і перевести конфлікт в площину медіа.

А до чого тут Xiaomi? Ну так. Бренд популярний… ручки чіхаються…Мабуть, та сама історія… До слова, представник правовласника уже офіційно спростував будь-які спроби щось там блокувати, якщо мова йде про замовлення приватних осіб у невеликих кількостях без комерційної складової.

Окремо підкреслимо, українське законодавство не передбачає можливості заборони пересічному українцю – фізичній особі купувати продукцію відомих брендів в інтернет – магазинах закордоном, а ДФС в особі митниці не наділена повноваженнями забороняти доставку товарів відомих брендів для покупців з України, куплених для власних приватних потреб. Україна – не «порєбрік»!

 

Існує певна сіра зона, що стосується визначення походження товару на предмет оригінальності та обовязком митниці боротись з контрафрактом – підробками. Себто, китайські підробки відомих брендів можуть бути вилученими на прохання представників бренду в Україні. Усе інше стосується тільки фірм – юридичних осіб, котрі дійсно можуть отримувати заборони на ввіз «сірих партій» товарів за зверненням представників правовласників зареєстрованих брендів. На даний момент митниця загалом проводить перевірки перевізників та усіх посилок на предмет штучного заниження вартості ;). З цим повязані усі затримки посилок. Усе інше, крім ілюстрованого вище конфлікту двох фірм просто домисли. Іншими словами, якщо ви придбали, чи плануєте придбати у власних приватних цілях товар відомого бренду закордоном, нема жодних підстав для хвилювання. Ви маєте на це повне право! Памятайте про це! Митниця може вимагати від вас хіба заплатити митний збір, якщо вартість товару перевищує суму  150 Euro. А якщо якась «моль» захоче влаштувати тут «порєбрік», ми швидко нагадаємо,  чого вартують наші права, і що Асоціація з ЄС це всерйоз і на довго 😉  

Ця вся історія має також свій позитив, адже це своєрідне продовження зимових пристрастей довкола законопроекту в Раді. Навіть якщо хтось -десь у нетрях ДФС чи в болоті правовласників й задумував якийсь сюрприз для пересічного українця у цьому напрямі, після чергових медіахвиль на болоті швиденько знову запанує тиша. Гарантовано!

А тепер можна розслабитись, видихнути, і запастись попкорном та спостерігати як бульбашка поступово здується 😉

Халява

Відео огляд:

Залишити відповідь