Туристичні наплічники 60+: огляд європейських брендів

backpackingТуристичний наплічник, це те, що перетворює звичайного обивателя на туриста. Адже коли ви закинете за плечі гарненько напакованого наплічника, і ступите за поріг рідної домівки, то будь ви в місті, чи в селі, на вокзалі, в крамниці, чи на зипилюженій польовій дорозі.., кожен вважатиме вас за туриста й мандрівника, без огляду на вашу стать, ваш вік чи на те, у що ви вбрані й узуті.

Мабуть нема такого туриста який б не погодився зі мною. Що наплічник, нарівні з туристичним взуттям, є чи не найважливішим елементом спорядження. Позаяк від нього залежить як відбуватиметься ваша мандрівка – що ви зможете з собою взяти, як зручно і з якою швидкістю ви зможете мандрувати.

Темою даного огляду ми обрали наплічники об’ємом 60 літрі +, які сміливо можна віднести до групи трекінгових, тобто розрахованих на мандрівки тривалість від 2-3 днів до тижня, розрахованих на те щоб ви могли там вмістити спальник, каремат, при потребі намет, кухонне приладдя, необхідний одяг та звісно харчі. Тут слід знову ж зробити певне зауваження – сучасна outdoor-індустрія шаленими темпами рухається в напрямку максимального зменшення ваги та об’єму туристичного спорядження, тому при наявності новітнього технологічного спорядження одягу і аксесуарів, ви з легкістю обійдетесь і 45-літровим наплічником для такого типу мандрівки. Однак на даний час ці прогресивні тенденції лише в незначному відсотку торкнулись українських туристів, тому за тему огляду я обрав саме наплічники об’ємом 60+, які,  вважаю, є більш актуальними в даному випадку.

З десятків торгових марок, які пропонують шанувальникам мандрів свої рюкзаки ми виокремили найбільш поважні, на нашу думку, європейські бренди, які зарекомендували себе на ринку, як виробники якісних, надійний і  комфортних наплічників.

 

Deuter

deuter_dshhpshh

Мабуть найбільш авторитетним брендом серед вітчизняних туристів є німецька компанія Deuter. І це не дивно, адже Deuter, насправді є легендарним брендом, заснований в 1898 році Гансом Дойтером в західній Німеччині, ще до І світової війни виробляв й постачав наплічники, ранці та намети німецькій армії. За понад сторічну історію компанії здобула унікальний досвід і розробила досконалі технології.

В нашому огляді ми вирішили звернути увагу на рюкзак Deuter Aircontact Pro 60+15, який мабуть сміливо можна назвати найдосконалішим серед наплічників для трекінгу цієї торгової марки.

deuter-aircontact-pro-60-15_2Deuter Aircontact Pro 60+15 базується на внутрішньому каркасі V-подібної форми із двох алюмінієвих стержнів, який передає основне навантаження на стегновий пояс Vari Flex, й  у поєднані з системою регулювання довжини підвіски – Vari Fit утворює ефективну систему контролю та розподілу навантаження. М’яка спинка із системою вентиляції  AirContac обтягнута сітчастою тканиною, що відводить вологу 3D-AirMash . Цей наплічник з вертикальним завантаженням, окрім основної точки доступу має дві додаткові – нижню – до відсіку зі спальником та фронтальну на блискавці. Знімний клапан може модифікуватись у невеличкий штурмовий наплічничок. Три ряди (з кожного боку) компресійних deuter-aircontact-pro-60-15_3строп дозволяють ефективно регулювати об’єм +  два ряди петель «daisy chain» дозволять навішувати різноманітне спорядження. Бічні кишені, петлі для льодового інструменту, кишені на стегновому поясі , система регулювання положення клапана довершує універсальні властивості. А знімний дощовик, сумісність питною системою, двошарове дно – доповнюють картину «ідеального» наплічника. Виготовлений цей наплічник із комбінації фірмових тканини Deuter Duratex / 330D Micro Rip Pro, важить – 3.1 кг (що впевнено можна назвати серйозним мінусом), об’єм 60 літрів + можливість екстримального збільшення об’єму на 15 л за рахунок горловини та на 8 літрів за рахунок бічних кишень.

Побіжно можемо звернути увагу, на ще один наплічник Deuter в окреслені категорії 60+ – це значно легший і спрощений варіант серії Aircontact – Deuter ACT Lite 65+10. Цей рюкзак на відміну від попереднього важить трохи менше 2 кг, має іншу систему каркасу, та значно менше додаткових опцій.

 

Tatonka

tatonka_logo

Ще один солідний німецький бренд, що користується авторитетом в українських туристів, – Tatonka, заснована в 1994 у Баварії –  і працю в галузі outdoor-спорядження, аксесуарів та наплічників. Наплічники цього бренду вважаються супер надійними та якісними, хоча в сенсі найновітніших технологій можливо й поступаються конкурентам.

tatonka-yukon-60_2Об’єктом огляду ми обрали наплічник Tatonka Yukon 60, один з топових в трекінговій лінійці. Він базується на несучій системі V2 (на основі внутрішніх алюмінієвих шин, що ефективно розподіляють навантаження між плечовими лямками та стегновим поясом), має три ступені регулювання довжини під розмір спини.Стегновий пояс, ерґономічної  форми з спеціальними проґумованими вставками що запобігають зісковзуванню. М’яка спинка обтягнута сіткою Airmesh, що регулює температуру та відводить вологу. Tatonka Yukon 60 рюкзак з вертикальним завантаженням, має однак дві додаткових точки доступу – нижню, до секції для спальника, і на передній панелі до основного відділення з U-подібною блискавкою. Складчасті бічні кишені можуть збільшуватись в об’ємі. Компресійні стопи  дозволять ідеально відрегулювати об’єм, кріплення для льодоруба та tatonka-yukon-60_3трекінгових палиць, регульований по висоті клапан з зовнішньою кишенею, та внутрішньою кишенею-аптечкою. Крім того Yukon 60 обладнаний дощовиком, сумісний з питною системою, обладнаний безліччю петель які можна застосувати для навішування додаткового спорядження. Виготовлений цей наплічник із комбінації тканини Textreme 6.6 та Cross Nylon 420 HD, дно посилене тканиною  Texamid 11,1. Вага – 2.7 кг. Об’єм – 60 літрів, може бути дещо збільшений за рахунок складчастих кишень та висувної горловини.

Вартує уваги ще один наплічник із категорії трекінгових  – Tatonka Hinterland 60 – це мінімалістична й полегшена модель, для тих хто готовий відмовитись від ряду опцій за ради меншої ваги (2.35 кг).

 

Vaude

vaude-logo

Не можемо пройти повз продукцію німецького важковаговика outdoor-індустрії, компанії Vaude, яка була заснована у 1974 році Альбрехтом фон Девіцом й на сьогоднішній день є одним з найпотужніших гравців на міжнародному ринку товарів для туризму та активного відпочинку, також компанія володіє брендом EDELRID, одною з найкращих торгових марок альпіністського спорядження.

vaude-astrum-60-10l_2aСеред наплічників Vaude ми обрали трекінговий рюкзак Vaude Astrum 60+10. Ця модель базується на інноваційній системі підвіски TergoLight Comfort , основою яких є дві інтегровані дюраль-алюмінієві рейки рівномірно розподіляють навантаження на плечі та стегна, м’яка спинка регулюється відповідно зросту, ерґономічні м’які лямки та стегновий пояс теж регулюються під ваші анатомічні особливості. Вертикальне завантаження доповнене U-подібним фронтальним входом, та входом у нижнє віділення. На регульованому  клапані обладнана зовнішня та внутрішня кишені, еластичні бічні кишені чудово вмістять пляшку з водою чи іншу необхідну річ + дві кишеньки на блискавках на стегновому поясі. Vaude Astrum 60+10 обладнаний компресійними стяжками,

кріпленням для палиць й льодового інструменту, інтегрованим vaude-astrum-60-10l_3дощовиком та є сумісним з питною системою. Пошитий цей наплічник із комбінації 210D Small Honeycomb PU нейлону та 420D Plain PU нейлону. Важить він 2,6 кг, об’єм – 60 літрів з можливість збільшення завдяки висувній горловині на 10 літрів.

У цій лінійці можна також звернути увагу на полегшений варіант – Vaude Astra Light 60, який важить всього 1.85 кг, або на потужнішу модель Vaude Centauri 65+10 з трохи більшим об’ємом, такою ж підвіскою й практично такою ж вагою.

 

 

 

Exped

exped_logo Швейцарська торгова марка Exped, яка на ринку з 1997 року, ставить собі за мету впровадження якомога більше інноваційних технологій у спорядження та аксесуари

для туризму, альпінізму та активного відпочинку. Наплічники під цим брендом, можуть похвалитись мінімальною вагою, сучасним дизайном та сучасними конструктивними вирішеннями.

exped-lightning-60_2Серед продукції цього швейцарця ми вирішили виокремити модель Exped LIGHTNING 60 – це суперлегкий рюкзак, із розряду Fast&Light , який з кожним днем стає що разу популярнішим серед туристів. Несуча конструкція складається з двох рейок із анодованого алюмінію – вертикальної та горизонтальної (вшитої зверху спинки), завдяки такій конструкції цей наплічник, вагою трохи більше кілограма, може справитись із навантаженням до 24 кг. Регульовані по висоті плечові лямки, супер-вентильована м’яка спинка та стегновий пояс, який може бути при потребі знятий. Exped LIGHTNING 60 наплічник з вертикальним завантаженням, без клапана, закривається на скрутку як гермомішок. Z-подібні exped-lightning-60_3компресійні стропи йдуть від центру до боків, й дуже легко регулюють об’єм рюкзака, в разі коли він не повністю заповнений притягують центр ваги ближче до спини. Внизу обладнано дві петля для кріплення негабаритних вантажів, або льодового інструменту, окремо обладнане кріплення для трекінгових палиць. Дві еластичні кишені з боків+ 2 кишені на блискавках на стегновому поясі і 1 одна водонепроникна зверху теж на блискавці дозволять розмістити необхідні дрібниці. Наплічник також сумісний з питною системою. Для пошиття застосована водостійка тканина (1500 мм) 210 D HMPE ripstop нейлон з поліуретановим просякненням. Важить Exped LIGHTNING 60 1.1 кг, об’єм – 60 літрів, рекомендоване навантаження до 20 – 24 кг.

Серед інших трекінгових наплічників Exped, можна виокремити трохи тяжчий з більшою кількістю опцій – всесезонний універсальний наплічник Exped Backcountry 65 (вага – 1.59 кг).

 

Mammut

mammut_logo

Швейцарський важковаговик і по-істині легендарний outdoor-бренд, Mammut, що вже більше 150! років займається виробництвом спорядження для туризму, альпінізму та активного відпочинку, теж активно працює в розробці сучасних інноваційних трекінгових наплічників. Заснована Каспаром Таннером 1862 році маленька фірма, на сьогодні являє потужну транснаціональну корпорацію Mammut Sports Group AG з річним оборотом у понад 220 мільйони швейцарських франків.

mammut-lithium-crest_2В модельному ряду трекінгових наплічників Mammut на сьогодні немає, рюкзака з об’ємом 60+. Щоправда, такий наплічник анонсований на 2017 рік – Mammut Creon Crest 65. Із наявних зараз можна розглянути менший – Mammut Lithium Crest 50+7. Тут слід зазначити що компанія Mammut одна з тих які педалюють тенденцію до зменшення й полегшення туристичного спорядження, тому більше уваги приділяють рюкзакам значно меншого об’ємну.

Mammut Lithium Crest 50+7 базується на жорсткій внутрішній рамі CONTACT VENT V Frame™, із трубчастих алюмінієвих рейок. Підвісна система регулюється по висоті  відповідно розміру спини. Лямки mammut-lithium-crest_3та знімний стегновий пояс, а також спинка виготовлені із перфорованої EVA-пінки обтягнутої сітчастим матеріалом що добре вентилюється та відводить вологу. Mammut Lithium Crest 50+7 наплічник з вертикальним завантаженням, у якому звісно передбачена додаткова, нижня, точка доступу. На передній панелі розміщено велику компресійну стрейч-кишеню, ще 2 стрейч- кишені з боків, а також кишені в регульованому клапані. В середині теж обладнана велика сітчаста кишеня , яку можна застосувати під резервуар для питної системи. Компресійні стропи з боків та з низу дозволять ефективно відрегулювати об’єм. Ну й звісно кріплення для палиць та льодового інструменту, інтегрований дощовик, додаткові петлі для підвіски спорядження. Наплічник сумісний з питною системою. Пошито Mammut Lithium Crest 50+7 із 210D Nylon Triple Ripstop та посилено в місцях найбільшого навантаження 420D нейлоном. Вага – 1.71 кг.

 

Haglöfs

haglofs_logo Серед європейських виробників рюкзаків, зокрема, та загалом туристичного спорядження, не можна пройти повз скандинавські бренди, позаяк вони славляться своєю якістю, надійністю та виваженими конструктивними рішеннями. Почну із легендарного шведського бренду Haglöfs.

Свої перші наплічники засновник цього бренду, Віктор Гаґльоф пошив ще 1914 році, а тепер це величезна корпорації з оборотом в понад 600 мільйонів шведських крон щорічно, яка виробляє  щонайширший асортимент туристичного спорядження та спортивного одягу. Однак наплічники лишились надзвичайно важливим сегментом продукції Haglöfs.

haglofs-nejd-65Ми звернули увагу, в першу чергу, на модель Haglöfs NEJD 65 із нової серії трекінгових наплічників. Цей рюкзак базується на новій конструктивній розробці – підвісній системі Instant+ (Instant Adjustment System), що відзначається кращими розподілом навантаження, збільшеною щільність подушок на спинці, та системою регулювання висоти. Велике основне відділення, має дві точки доступу – верхню, для вертикального завантаження й U-подібну фронтальну на блискавці, що може навстіж відкрити «пащу» цьому красеню. На передній панелі також розміщена велика компресійна кишені, ще дві стрейч-кишені з боків. Регульований, знімний клапан (в разі потреби перетворюється на мініатюрний рюкзачок) теж має дві середнього розміру кишені. Компресійні стропи дозволяють регулювати об’єм, є точки кріплення для льодоруба та палиць, невеликі кишені для дріб’язку на стегновому поясі + дощовик в спеціальній окремій кишеньці. Пошитий рюкзак над надійного та зносостійкого 210D Ripstop поліаміду, в місцях найбільшого навантаження посилена поліамідом 420D ATY Oxford  та 600D Oxford поліестером. Важить цей наплічник солідно – 2.54, об’єм – 65 літрів, рекомендоване навантаження до 30 кг. Також можна виокремити ще одну солідну модель у заданому класі – це Haglöfs Rose 65, яка значно легша (близько 2 кг), базується на тій ж  підвісній системі і має не менше продуманих опцій.

 

Bergans

bergans-logo

Ще один легендарний скандинав, норвезька компанія Bergans.Саме її засновник, Улле Ф. Берґан, завзятий мисливець та турист,  розробив і запатентував у 1909 році перший станковий наплічник, який прославив винахідника та його підприємство на весь світ. Можна додати що 1911 році саме з наплічниками від Улле Берґана вирушила до Північного полюсу експедиція славетного Рауля Амундсена так як експедиція Роберта Ф. Скотта до Південного полюсу, а також перший штурм Евересту під керівництвом Чарльза Г. Брюса. На  сьогодні компанія Bergans можна сміливо назвати одним знай авторитетніших та найякісніших туристичних брендів старої Європи, вона активно розвивається й багато уваги приділяє охороні довкілля при виробництві своєї продукції.

bergans-rondane-65Ми вирішили зупинитись на наплічнику Bergans Rondane 65. Цей наплічник базується на удосконаленій підвісній системі -QuickAdjust™, що регулюється за розміром, стегновий пояс та лямки також із широким діапазоном регулювання. Спинка, лямки та пояс мають м’яку підбивку із спіненого матеріалу, та обтягнуті вентильованою сіткою. Окрім звиклих вертикального завантаження та нижньої точки доступу до відділення із спальником, цей рюкзак обладнаний широким фронтальним U-подібним входом на блискавці. Регульований клапан обладнаний кишенею, він легко bergans-rondane-65-_2знімається в разі потреби, окрім того верхній вхід обладнаний вологостійким тубусом. Велика стрейч-кишеня на передній панелі та дві з боків. В середині кишеня та кріплення для питної системи. Ну й звісно необхідний набір опцій такі як бічні компресійні стропи, кріплення для льодового інструменту та трекінгових палиць, петлі для розвішування іншого спорядження. Пошитий Rondane 65 із нейлону 210D Velocity, в місцях критичного навантаження посилений нейлоном 420D Velocity. Це досить легкий наплічник, важить лине 1.4 кг, граничне навантаження 17 кг. Об’єм 65 літрів.

 

 

Thule

thule_logo Ще один скандинав в нашому огляді, це шведська компанія Thule, яка що правда більш відома звичайному обивателю своїми славетними багажниками та кріпленнями для негабаритних вантажів. Заснована у 1942 році Еріком Тюлем, як виробник товарів для рибалки, вона прославилась на весь світ thule-guidepost-65l_2aкріпленнями для транспортування лижв, велосипедів байдарок на даху легковика, а також даховими багажними контейнерами. Проте, крім цього, Thule є одним з провідних виробників якісних та надійних наплічників, в тому числі трекінгових.

Наплічник Thule Guidepost 65, мабуть найкраще з модельної лінійки, підходить до обраної нами категорії. Наплічник базується на жорсткій алюмінієвій опорі з дротяним сталевим каркасом та фірмовій підвісній системі TransHub, що забезпечить прекрасний розподіл навантаження. Плечові лямки системи QuickFit швидко й легко регулюються по довжині. А стегновий пояс може обертатись, забезпечуючи таким чином повну свободу руху. Спинка із прекрасною системою вентиляції, обтягнута повітропроникним матеріалом. Thule Guidepost 65 наплічник з thule-guidepost-65l_3вертикальним завантаженням, має знімний регульований клапан, який легко трансформується в 24-літровий штурмовий рюкзак. Додаткова J-подібна точка доступу на бічній панелі спростить пошуки необхідної речі. На передній панелі дві великі кишені на блискавках + дві бічні еластичні кишені та дві кишеньки на блискавках на стегновому поясі. Й однозначно петлі для кріплення льодоруба та трекнігових палиць + зовнішнє відділення для питної системи. Наплічник пошито із нейлону Cordura 210D та посилено нейлоном Cordura 315D. Це порівняно важкий рюкзак важить 2.7 кг, його об’єм 65 літрів.

 

 

Berghaus

berghaus_logo2Не менш цікаву продукцію пропонують нам британські бренди. Першою ми вирішили розглянути славетну торгову марку Berghaus. Заснована двома молодими альпіністами Гордоном Девісоном та Пітером Локі, в 1966, компанія відразу націлилась на розробку і продаж спорядження для альпінізму, туризму та активного berghaus-trailhead-652відпочинку. Інноваційні наплічники – Berg 172 и Berg 272 розроблені безпосередньо самими засновниками, прославили їхній бренд на весь світ. І сьогодні компанія пропонує шанувальникам мандрів та екстриму широкий асортимент рюкзаків від невеличких міських до професійних альпіністських чи експедиційних.

В категорії 60+ компанія має декілька наплічників, серед них ми обрали Berghaus Trailhead 65. Простота та комфорт – основні якості які характеризують цей наплічник. Сконструйований він на базі жорсткої Х-подібної рами з двох дюралюмінієвих направляючих та фірмовій підвісній системі Bioflex™, що регулюється по висоті. Наплічник має основне вертикальне завантаження та додаткову U-подібну точку доступу на передній панелі.Регульований клапан із двома кишенями для дріб’язку, дві об’ємні кишені на блискавках з боків та ще дві еластичні кишені berghaus-trailhead-65_3внизу бічних панелей.Такого класу наплічник звісно мусить мати кріплення для льодового інструменту та трекінгових палиць, інтегрований дощовик + дві маленькі кишеньки на поясі. Сумісний з питною системою. Пошитий Berghaus Trailhead 65 із надміцного та зносостійкого матеріалу Esdura 600D. Важить цей наплічник всього 1.7 кг. Об’єм – 65 літрів.

Серед моделей цієї категорії привертає увагу також на більші та досконаліші моделі Berghaus Wilderness 65+15 (важить ледь білше – 1.87) та Berghaus  Ridgeway 65+10 (вага 1.81 кг) обидва базуються також на підвісній системі Bioflex™.

 

 

Montane

montane-logo2Ще один британський бренд, що привернув нашу увагу, це – MONTANE.  Порівняно молода компанія, про те дуже агресивна, зорієнтована на новітні технології та інноваційний підхід. Їй всього 21 рік, починала вона з легкого технологічного одягу для альпінізму, але зараз це вже серйозний гравець на ринку outdoor-одягу та спорядження. Серед продукції не останнє місце займають – наплічники.

montane-ultra-tour-55_2Компанія Montane, одна з тих що орієнтуються на ультралегке спорядження, і в їх модельному ряду немає рюкзаків категорії 60+, тому ми вирішили описати наплічник з трохи меншим  об’ємом – MONTANE Ultra Tour 55, з нової серії – 2016 року. Рюкзак немає рами, її роль виконує легка й гнучка пластина VertErgo Tour, що при потребі може бути видалена. Система спинки MONTANE® Comfort Back Pad, що складається з перфорованих подушок із м’якого спіненого матеріалу, які чудово відводить вологу від спини та плечей й забезпечує прекрасну вентиляцію. Лямки та стегновий пояс теж підбиті перфорованим спіненим матеріалом. спинка, лямки та пояс з внутрішнього боку обтягнуті об’ємною нейлоновою сіткою CONTACT Air Mesh, що montane-ultra-tour-55_3теж сприяє відведенню вологи і вентиляції.Цей наплічник немає клапану, широка горловина для зручного пакування, скручується за принципом roll-top і застібається з боків. Основне відділення з вертикальним завантаженням, всередині чохол для питної системи, це все доповнює одна велика кишеня, із еластичної сітчастої тканини, на блискавці на фронтальній панелі, дві бічні стрейч-кишені, дві кишеньки з блискавками на поясі, і ще дві невеличкі кишеньки на лямках. Z-подібні компресійні стропи дають можливість варіювати об’єм рюкзака, кріплення для трекінгових палиць та два ряди петель «daisy chain» з боків передньої панелі – дозволять навісити необхідне спорядження. Пошитий MONTANE Ultra Tour 55 з фірмової надлегкої ріп-стоп нейлону з водостійким просякненням – Raptor Zero, щільність 100D. Важить це чудо не більше 810 г!!! Об’єм – 55 літрів.

 

Millet

ImprimirФранцузи, теж не пасуть задніх, французькі outdoor-бренди мають ряд цікавих та новітніх серій наплічників. Звісно, першочергово ми згадаємо французьку легенду outdoor-індустрії, компанію Millet . Фірма Millet була заснована в 1921 році Марком Міллетом, й займалась пошиттям господарських сумок. Після ІІ світової, спадкоємці засновника, брати Раймон та Рене Міллет почали займатись наплічниками, в 1950 році вони сконструювали наплічник для вискогірних сходжень, й світова слава не забарилась після того як з їх рюкзаками Луї Лашаналь та Моріс Ерцоґ зробили перше в історії людства успішне сходження на висоту понад 8000 метрів (Анапурна 8043). З цього часу компанія Millet зайняла провідну позицію у виробництві наплічників для альпінізму. Варто millet-ubic-60-10лише згадати, що незмінним прихильником продукції Millet був найлегендарніший альпініст всіх часів – Райнгольд Месснер. На сьогодні  під брендом Millet випускається високотехнолгічне, сучасне та якісне спорядження, одяг  та взуття для альпінізму, скелелазіння та екстримального відпочинку.

Для нашого огляду ми обрали наплічник Millet UBIC 60+10 – сучасний технологічний рюкзак для альпінізму та гірського туризму. Підвісна система даного наплічника базується на Х-подібній рамі виготовленій із скловолоконних рейок. Фірмова система спинки – Millet Foam Lighter Back™, складається з термо-формованого подвійної щільності спіненого матеріалу, обтягнутого добре вентильованою сітчастою тканиною 3D mesh. Ерґономічні лямки та стегновий пояс теж підбиті спіненим матеріал і обтягнуті 3D mesh. Підвісна система регулюється відповідно довжини millet-ubic-60plus-10-_2спини. Основна верхня точка доступу може бути значно розширена завдяки спеціальній блискавці,  додаткова точка доступу в низу у відділення для спальника. Еластичний клапан обладнаний кишенею та кріпленням для спорядження. На передній панелі еластична кишеня на блискавці, з боків також обладнано кишені  -одна закрита із вертикальною блискавкою, друга відкрита й еластична. Millet UBIC 60+10  обладнаний патентованою системою кріплення альпін-спорядження – Variloop System ™, він сумісний з питною системою, має інтегрований дощовик, компресійні стропи кишеньки для дріб’язку на стегновому поясі. Пошито його із легкого та міцного нейлону 3 line Honey Comb 210 D та посилений нейлоном 420 D HD Oxford / P 1200 D PES. Важить цей рюкзак – 1.8 кг. Об’єм 60 літрів з можливістю екстреного збільшення на 10 літрів.

Ще один наплічник для трекінгу, на який варто звернути увагу – Millet KHUMBU 65 +10, базується на підвісній системі TCS (Tubular Carry System), розрахований на більше навантаження, пошитий із надміцної Cordura Ripstop ,його вага – 2.34

 

Blue Ice

blue-ice-logoBlue Ice – зовсім молодий французький бренд, заснований у 2008 році командою французьких альпіністів, у славетному Шамани, під Монбланом. Компанія орієнтована здебільшого на шанувальників, альпінізму та скелелазіння, і своєю місію називає створення супернадійного та простого в користуванні спорядження.

blue-ice-yeti-60l_2Наплічник Blue Ice Yeti 60 –призначений для альпіністських виправ, гірських експедицій чи туристичних мандрівок. Важливим конструктивним моментом є можливість видалення частини елементів , аби полегшити сам наплічник. Це стосується знімної несучої пластини, знімного стегнового пояса, знімного клапана та знімних петель для спорядження. Базується Blue Ice Yeti 60 на внутрішній гнучкій пластині та 3-точковій підвісній системі, з термо-формованою, м’якою спинкою, лямками та поясом. Це наплічник з вертикальним завантаженням, яке доповнене вертикальною блискавкою, що дозволить повністю розкрити рюкзак для роботи з спорядженням. В середині кишеня для питної системи та дві петлі для кріплення скелелазного або альпін-спорядження. До горловини нашита спеціальна «спідниця», що blue-ice-yeti-60lзабезпечить екстрене збільшення об’єму наплічника. Такої кількості петель та кріплень, мабуть не має жоден наплічник в світі – кріплення для мотузки й шолома під клапаном, кріплення для двох льодорубів, 4 петлі для навіски спорядження під лямками, передні та бічні компресійні стропи з опцією кріплення лижв або сноуборду. Крім того дно цього наплічника – надміцне з подвійної армованої тканини, а несуча пластина розкладається в туристичний килимок. Пошито його із надміцних матеріалів –  420d ripstop Cordura та 850d ballistic Cordura плюс внутрішня водостійка підкладка із Nylon ripstop 210D. Повна вага Blue Ice Yeti 60 – 1500 г, а якщо видалити всі знімні елементи, то вага становитиме сміховинних 850 г. Об’єм 60 літрів з можливістю збільшення на 10 літрів. Blue Ice Yeti 60 – це насправді безпрецедентний шедевр альпін-спорядження.

 

На сам кінець, ще раз хочемо наголосити, що не буває універсальних наплічників! Підбір наплічника залежить від мети яку ви перед собою ставите. Запропонована в огляді категорія, була обрана не випадково – це найоптимальніший тип наплічників, для такого популярного зараз у нас гірського туризму. Хоча ряд запропонованих моделей можуть бути застосовані й в інших видах активного відпочинку (скелелазіння, альпінізм, гірськолижний спорт). В цьому огляді ми не зосереджувались на жіночих моделях наплічників, позаяк вважаємо, що це більше маркетинг а ніж реальна специфіка спорядження, адже хороший зручний наплічник підійде будь-кому, як жінці так і чоловіку.

 

 

Залишити відповідь