Туристичні наплічники 60+: огляд американських брендів

Цим текстом ми продовжуємо огляд туристичних наплічників в класі 60+ (першу частину читайте – тут) і тепер пропонуємо поглянути на здобутки американської outdoor-індустрії в царині розробки сучасного спорядження.

 

Arc’teryx 

Першим оглянемо славетний канадський бренд преміум класу – Arc’teryx, заснована у 1989 році скелелазом Дейвом Лейном. Цю компанію, беззастережно можна звинуватити в перфекціонізмі, адже такої прискіпливості в підборі матеріалів, розробці дизайну впровадженні новітніх технологій годі знайти на ринку outdoor- спорядження. Штаб-квартира компанії міститься у Ванкувері, а виробничі потужності розкидані по всьому світу (США, Італія, Сальвадор, Бангладеш,Тайвань). Девізом цього бренду є  “Evolution in action” (еволюція в дії).

Наплічник Arc’teryx Altra 65, один з найтитулованіших в своєму класі, і враховуючи що це думка численних експертів та звичайних користувачів з різних країн і континентів, ми погодимось що це дійсно надійний комфортний і продуманий наплічник.

Arc’teryx Altra 65 базується на (знімному)каркасі із двох алюмінієвих стійок, що забезпечують стійкість та жорстку підтримку. М’яка спинка із спіненого матеріалу HD 80 обтягнена зносостійкою та повітропроникною тканиною. Підвісна система Arc’teryx AC² (Advanced Composite Construction) у парі із поворотною системою стегнового поясу Load Transfer Disc забезпечують чудовий розподіл навантаження і надійне прилягання вантажу до спини + значно покращує вашу маневреність з наплічником за спиною. Плечові ремені базуються на системі регулювання GridLock™ , регулюються як по довжині так і по ширині, пошиті із нейлону 500D ATY  та ущільнені м’яким та зносостійким спіненим матеріалом – Hypercell Foam, підкладка із повітропроникної сітки SpacerMesh. Термо-формований стегновий пояс із тришаровим спіненим ущільнювачем та повітропроникною сіткою SpacerMesh.  Arc’teryx Altra 65 наплічник з вертикальним завантаженням, має додаткову точку доступу – U-подібну блискавку довкола передньої панелі, що забезпечить швидкий доступ до вмісту наплічник. Регульований знімний клапан з двома кишенями на блискавках. Велика і зручна kangaroo-кишеня на передній панелі, дві стрейч-кишені на бічних панелях та стрейч-кишеньки на поясі.. Ну й звісно кріплення для трекінгових палиць та льодорубів, мicro daisy-chains. Наплічник сумісний з питною системою, відділення для питної системи розрахована на 2-літровий резервуар. Пошито це диво із комбінації легких та надміцних тканин з силіконовою обробкою, що гарантує водонепроникність: нейлон N100mr-HT, нейлон N210r-HT, та посилення в місцях найбільшого навантаження із нейлону N500p-HT ATY. Наплічник можна обрати за розміром  «Short – regular» 2.25  кг об’ємом 65 л (73 л max) та «regular – tall» 2.3 кг  об’ємом 68 л (75 л max). Коштує ця розкіш у офіційних ретейлерів приблизно $475.00

 

Black Diamond 

Американський бренд Black Diamond  добре відомий вітчизняним шанувальникам активного відпочинку. Black Diamond  позиціонується на ринку більше як виробник спорядження для скелелазів, альпіністів та спелеологів, хоча серед туристів теж є вельми популярним. Легендарним засновником цього бренду, вважають Івона Шуінара (Yvon Chouinard), який в 1957 викупивши кузню, вручну почав кувати скельні гаки, а вже 1958 з’явилась компанія Chouinard Equipment, яка розробляла та виготовляла скельне спорядження. Світову славу Chouinard Equipment отримала після представлення на ринку перших жорстких кішок (1968) та нового покоління скельних закладних елементів – гексів та стоперів (1972). Після банкрутства Chouinard  Equipment, її працівники вирішили викупити підприємство й продовжили випускати спорядження під новою торговою маркою – Black Diamond, яка на сьогоднішній день є однією з найавторитетніших серед альпіністів скелелазів та й туристів, у тому числі.

Серед свіжих моделей наплічників, в окресленій категорії, ми звернули увагу на Black Diamond Element 60 – легкий, обтічний та продуманий рюкзак для тривалих гірських мандрівок.

Ця модель базується на фірмовій підвісній системі reACTIV, лямки фірмової конструкції – SwingArm™, та вентильована спинка OpenAir™. Black Diamond Element 60 – наплічник з вертикальним завантаженням, проте має додаткову точку доступу на блискавці до відділення для спальника. Регульований знімний клапан, при потребі можна трансформувати в поясну сумку для нетривалих радіальних мандрівок. Клапан обладнаний кишенею на блискавці, а окрім того тут є  велика фронтальна кишеня на блискавці та бічні еластичні кишені. На стегновому поясі також передбачено дві кишені для дріб’язку. Наплічник обладнаний петлями для кріплення трекінгових палиць та льодового інструменту (при потребі їх можна сховати) та компресійними стропами. Black Diamond Element 60  сумісний з питною системою. В якості основної тканини для цього наплічника обрали ripstop нейлон  210d з водостійкою обробкою, в зонах критичного навантаження посилений нейлоном (420d). Black Diamond Element 60 вийшов у двох розмірах – M об’ємом 60 л й важить всього 1.49 кг та L об’ємом 62 л й вагою 1.51 кг. Також є жіночий варіант цієї моделі – наплічник Black Diamond  Elixir 60. На офіційному сайті  цей наплічник можна придбати за $220.

 

Boreas

Невелика прогресивна й незалежна outdoor-компанія із Сан-Франциско – Boreas, була заснована в 2010 році, вихідцем з Аляски Теа Кімом. До того як розпочати власний проект Теа довгий час очолював дизайнерський відділ американського outdor-гіганта, The North Face. Слід віддати належне, команді зібраній Теа Кімом, вони продукують дійсно цікаві дизайнерські ідеї та конструктивні рішення. Окрім  різнопланових моделей наплічників Boreas, сьогодні виробляє ще й намети.

В огляді ми вирішили звернути увагу на наплічник Boreas Lost Coast 60, – це одна з перших розробок молодої компанії, яка проте була дуже привітно сприйнята покупцями та експертами. Вже в 2012 році цей наплічник отримав дуже поважну відзнаку від редакції часопису «Backpacker» (2012 Backpacker Editors’ Choice award-winning). А на сьогодні ми маємо доопрацьоване й удосконалене друге покоління Boreas Lost Coast 60.

Наплічник базується на конструкції Boreas ribcage construction, що дозволило застосувати легкі тканини, не втрачаючи на міцності. Підвісна система наплічника базується на знімній алюмінієвій рамі та внутрішньому PE-листі, що забезпечують необхідну жорсткість, а в разі потреби можуть бути видалені щоб полегшити наплічник. Спинка сконструйована із термо-формованої перфорованої EVA- піни (Z-foam), обтягнутої сітчастою тканиною що забезпечить неймовірний комфорт та ефективну вентиляцію. Boreas Lost Coast 60 наплічник з вертикальним завантаженням, клапан з двома кишенями на блискавках можна зняти і застосовувати як маленький штурмовий рюкзачок. На передній панелі розміщено одну велику еластичну кишеню, ще дві еластичні кишені з боків, до того ж дві кишені на стегновому поясі. По обидва боки передньої панелі знаходяться два ряди прихованих петель «daisy chain» для кріплення спорядження. Кінці компресійних строп в цьому наплічнику не бовтаються, а кріпляться липучками до основи. Boreas Lost Coast 60 сумісний з питною системою та має інтегрований дощовик. В якості основної тканини застосовано ріп-стоп нейлон з водостійким просякненням (Nylon 210D Ripstop with UTS Coating), посилення в області дна із нейлону 420D. Boreas Lost Coast 60 випущено на ринок у трьох розмірах – Small –  55 л /вага 1480 г; Medium – 60 л / вага 1520 г та Large – 60 л / вага 1520 г. Вартість цього наплічника на офіційному сайті – $ 210.

 

Granite Gear 

Американський бренд Granite Gear по праву можна вважати культовим в середовищі американських туристів. Історія заснування цієї торгової марки веде нас у незайманий куточок дикої природи на кордоні американської Міннесоти та канадського Онтаріо – Бавндері Вотерс (Boundary Waters ). Саме тут, у 1986 році, двоє затятих туристів Джефф Найт і Ден Крукшенк під час водної мандрівки, перейнялись ідеєю удосконалення туристичного спорядження. Й невдовзі, з цієї ідеї, виросла всесвітньо відома компанія Granite Gear, яка сьогодні постачає на ринок туристичні , тактичні міські рюкзаки, валізи та дорожні сумки. Туристичні наплічники Granite Gear відзначаються по-перше, міцністю, оригінальними конструктивними вирішеннями та неповторним (навіть трохи дивним) дизайном.

Для огляду ми обрали найлегший наплічник Granite Gear в класі 60+ літрів – Crown V.C. 60. Це суперлегкий наплічник, який важить менше 1 кг!, при тому розрахований на навантаження понад 15 кг. Granite Gear Crown V.C. 60 базується на новій фірмовій підвісній системі – Vapor Current Suspension, що включає спинку із м’якого термо-формованого спіненого матеріалу з спеціальними вентиляційними каналами. Жорсткість наплічника забезпечує внутрішня HDPE –рама з вентиляційними висічками, яку можна при потребі видалити для полегшення наплічника. Лямки та стегновий пояс теж підбиті спіненим матеріалом подвійної щільності. Crown V.C. 60 наплічник з вертикальним навантаженням, без клапана, горловина наплічника закривається за принципом «roll-top» (на скрутку).На передній панелі розміщено еластичну кишеню, ще дві еластичні кишені з боків, а також дві на стегновому поясі (на лямці є сітчаста кишенька для мобільного телефону). Аби максимально полегшити наплічник в цій моделі застосовна надлегкі компресійні стропи LineLoc compression straps. Наплічник сумісний з питною системою. В якості основної тканин застосовано – Cordura® 100D та посилено нейлоном 210D. Granite Gear Crown V.C. 60 представлений у двох розмірах Regular – об’єм 60 л / вага 0.96 кг тa Long – об’єм 65 л / вага 1 кг. На офіційному сайті ціна цього наплічника становить близько $200.00.

 

Gregory

Ще один надзвичайно авторитетний американський виробник туристичних рюкзаків – компанія Gregory. Її засновник Вейн Ґреґорі (Wayne Gregory) сконструював свій перший наплічник у віці 14 років будучи бойскаутом. У 1960 році він заснував свою першу фірму з виробництва туристичного спорядження Sunbird, яка була спрямована на виробництво популярних тоді рамних наплічників. Однак цей проект зазнав невдачі. Попрацювавши якийсь час фрілансером на відомі outdoor-бренди, у 1977 році Вейн засновує нову компанію Gregory Mountain Products, яка розташувалась у Сан-Дієго, що в Каліфорнії. Цього разу основна увага була приділена наплічникам з внутрішньою рамою. На сьогодні бренд Gregory займає провідні позиції на американському ринку, та користується популярністю в шанувальників активного відпочинку з цілого світу.

Тут ми розглянемо наплічник преміум класу, відзначений рядом нагород (серед яких золота відзнака редакції журналу «Backpacker» за 2015 рік) –  Gregory  Baltoro 65. Цей наплічник базується на складній інноваційній та мегакомфортній підвісній системі -Response A3 Suspension. Задня панель, Ultracush Backpanel, виконана LifeSpan-піни (спеціальна багатошарова EVA-піна) з численними вентиляційними накладками та силіконовими вставками. В середині м’якої спинки міститься алюмінієва рама, Wishbone Frame, що забезпечує необхідне жорсткість задньої панелі.  Спеціальна знімна накладка з EVA-піни «Lumbar Tune», яка дозволяє максимально точно  підлаштувати наплічник в області попереку до вашої тіло-будови. Незалежно регульовані ергономічні лямки  та стегновий пояс LifeSpan-піни згідно фірмової технології Quickswap 3D Precurved Components. Gregory  Baltoro 65 рюкзак з вертикальним завантаженням, проте обладнаний додатковою точкою доступу на передній панелі із U-подібною блискавкою та входом у відділення для спальника. Знімний клапан з двома кишенями на блискавках, трансформується в невелику сумку для радіальних мандрівок. Крім того ми маємо одну велику кишеню на передній панелі, дві стрейч-кишені SideWinder на бічних панелях  та водонепроникні кишені на стегновому поясі. Gregory  Baltoro 65 обладнаний інтегрованим дощовиком системою компресійних строп MultiStraps, кріпленням для льодорубів та трекінгових палиць. Наплічник сумісний з питною системою. За основну тканину взято 210D Nylon та 300D Nylon з гідрофобною обробкою, дно із 630D High-Density Nylon, блискавки YKK AquaGuard®. Наплічник представлено в трьох розмірах: Small – об’єм 61 л; вага 2.20 кг /Medium – об’єм 65 л; вага 2.30 кг / Large – об’єм  69 л; вага 2.36 кг. Вартість Gregory  Baltoro 65 на офіційному сайті – $299.00

 

Hyperlite Mountain Gear

Наступною в нашому огляді буде зовсім молода торгова марка Hyperlite Mountain Gear, заснована у 2010 році в містечку Біддефорд, що в штаті Мейн. Засновники –  кухарем з Нью-Йорка Майком Сент-П’єром та його братом Деном, що характерно для історій створення outdoor-брендів, були вкрай не задоволені спорядженням представленим на ринку й вирішили власними силами досягти досконалості. 2016 році Hyperlite Mountain Gear вчетверте був відзначений поважною премією American Made Outdoor Gear Award. Звісно до такого успіху спричинилось якесь революційне відкриття – і воно має назву Dyneema®.  Тут ми зобов’язані вдатись до детального пояснення.

Dyneema® – це надміцна тканина, історія якої сягає ще 60-х років та «гонки озброєнь», відкрита вона була в голландській лабораторії DSM й першочергово почала застосовуватись для виготовлення бронежилетів. Dyneema® – це високомолекулярний поліетилен, волокно формується із гелеподібної кристалічної структури, яка має підвищену концентрацію кристалів у застиглому стані. Тканина з такого волокна у 20 разів! міцніша за сталь, має нульовий показник розтягування, має високий показник водостійкості, не піддається впливу сольового або кислотного середовища, стійка до перепадів температури та впливу УФ-променів. Тобто перед нами космічна технологія, з якої прості американські хлопці взялися шити альпіністські наплічники.

В огляді ми розглянемо одну з найоб’ємніших моделей – Hyperlite Mountain Gear 4400 Windrider. Це відверто мінімалістичний надлегкий наплічник місткістю  70 літрів. Пошитий із 100% водонепроникної Dyneema® Composite Fabrics (попередня назва Cuben Fiber). Всі шви герметизовано. Наплічник базується на внутрішньому каркасі із профільних алюмінієвих стійок, які при потребі можуть бути видалені. «Спинка» зміцнена внутрішнім пластиковим листом та пом’якшена спіненим матеріалом. Лямки і стегновий пояс пошиті із Dyneema® Hardline і підбиті спіненим ущільнювачем та повітропроникною сіткою.  4400 Windrider – наплічник з вертикальним завантаженням, система закриття та герметизації Roll-Top. Для регулювання об’єму  наплічник обладнаний бічними компресійними стропами та горизонтальною стропою Y-strap. Зовні нашито 3 сітчастих кишені, та петля для льодорубу, ще дві водонепроникні кишені на стегновому поясі. Наплічник сумісний з питною системою. Всередині обладнано сітчаста кишеня для резервуару з водою. І що найбільш вражає, все це важить всього  992 г !!! Рекомендоване навантаження до 30 кг!. Тканина – 150D Dyneema®/Poly hybrid; (дно) подвійно армована 150D Dyneema®/Poly hybrid. Наплічник Hyperlite Mountain Gear 4400 Windrider випускається в 4 розмірах: small, medium, large, tall. Вартість такого наплічник на офіційному сайті Ще слід додати, що наплічники Hyperlite Mountain Gear виготовляються вручну в Америці у штаті Мейн.

 

Lowe Alpine 

На від міну від попереднього бренду, який рвонув у футуристичні технології, наплічники під торговою маркою Lowe Alpine з впевненістю можна назвати класикою. Цей всесвітньо відомий бренд зародився у 1967 році в американському штаті Колорадо, його заснували троє братів–альпіністів Ґреґ, Майк и Джефф Лов. Саме вони розробили та представили на ринку перший у світі наплічник з внутрішнім каркасом  – Expedition Pack, також на їхньому рахунку ряд важливих конструктивних рішень, якими сьогодні користають мільйони туристів, як то APS system, система регулювання висоти спинки наплічника, або анатомічна конструкція лямок та багато іншого. На сьогодні бренд Lowe Alpine  належить транснаціональній корпорації Equip Outdoor Technologies із штаб-квартирою у Великобританії. Наплічники Lowe Alpine з незмінним успіхом продаються по всьому світу, в тому числі представлені на українському ринку.

В класі 60+, який ми обрали для огляду, під брендом  Lowe Alpine  ми маємо цілу лінійку моделей – це MANASLU 65:75, DIRAN 65:75, ATLAS 65, METANOIA 65:80, CERRO TORRE 65:85 та CHOLATSE 65:75. Кожна з моделей прекрасна по своєму, має ряд переваг та недоліків, проте ми вирішили зупинитись на легкій і поліфункціональній моделі Lowe Alpine CHOLATSE 65:75. Це наплічник для багатоденних мандрівок, базується на оновленій фірмовій підвісній системі AdaptiveFit, що регулюється відповідно довжини спини. М’яка, виготовлена із спіненого матеріалу спинка із численними вентиляційними каналами, обтягнута зносостійкою сіткою забезпечить комфортну мандрівку навіть в дуже спекотну пору. Lowe Alpine CHOLATSE 65:75 наплічник з вертикальним завантаженням, однак має додаткову точку доступу на передній панелі та окремий вхід у відділ для спальника. Регульований клапан обладнаний кількома кишенями, а завдяки довгій горловині ви при потребі зможете значно збільшити об’єм наплічника. Велика кишеня на блискавці обладнана на передній панелі, ще дві сітчастих стрейч-кишені на бічних панелях, також є дві кишені на стегновому поясі. Фірмове кріплення для трекінгових палиць – TIP GRIPPERS, кріплення для льодорубів, а також два рядка петель – daisy chain, дозволять навісити все необхідне спорядження, і не тільки. Наплічник сумісний з питною системою, має внутрішню еластичну кишеню для резервуара. І звісно ж приємним доповненням стане інтегрований raincover. CHOLATSE 65:75 пошито із нейлонової тканини N210D Triple Hexa. Об’єм наплічник 65 літрів, з можливістю екстреного збільшення на 10 літрів. Важить – 1.7 кг. На офіційному сайті наплічник можна придбати за €160.

 

Mountain Hardwear 

Компанія Mountain Hardwear, не зважаючи на свою досить коротку історію, є одним із найвідоміших американських outdoor-брендів на світовому ринку. Заснована у 1993 році шанувальником екстриму Майком Воленфелзом, який вирішив свій багатющий досвід у царинах альпінізму, скелелазіння та гірськолижного спорту трансформувати у якісне спорядження та одяг для активного відпочинку. Застосовуючи нові розробки та передові технології MHW дуже швидко перетворилась в одного з найсерйозніших гравців outdoor-ринку. У 2004 році контрольний пакет акцій MHW придбала гігантська корпорація Columbia Sportswear Company, умовою покупки було збереження менеджменту та невтручання в виробничий процес. На сьогодні продукція під торговою маркою Mountain Hardwear завоювала любов та повагу туристів та екстрималів по всьому світу, в тому числі й на Україні.

Серед наплічників під брендом MHW ми вибрали основну модель в класі 60+ – Ozonic™ 65 OutDry® . Це легкий водонепроникний наплічник для багатоденних мандрівок. Пошитий на базі мембрани OutDry® 3L,яка не пропускає вологи й при тому добре пропускає повітря.  Базується ця модель на фірмовій регульованій підвісній системі HardWave,як повторює вигини вашої спини та збалансовано розподіляє навантаження на плечі та стегна. М’яка спинка із мережею вентиляційних каналів забезпечить комфорт та запобігатиме перегріванню. Знімний регульований водонепроникний клапан обладнаний двома кишенями на блискавках. Основне відділення можна герметично закрити на скрутку. В разі якщо ви вирішили відстібнути клапан. Додатково ми маємо ще дві еластичні бічні кишені, та велику ковшоподібну фронтальну кишеню на блискавці, і звісно ж дві кишеньки на стегновому поясі. Компресійні стропи як горизонтальні так і вертикальні дозволять ідеально підігнати необхідний об’єм наплічника. Наплічник обладнаний петлями для кріплення льодорубів та трекінгових палиць. Основна тканина – 400D HD Nylon. Ця модель представлена у двох розмірах – S/M (1.80 кг / 65 л) та M/L ( 1.80 кг / 70 л). Офіційна ціна виробника – $ 270.

 

 Osprey 

 Мабуть сьогодні нема такої людина, яка б стикнулась з поняттям «наплічник» (й не лише туристичного, хай навіть велосипедного чи міського) і не чули про торгову марку Osprey, настільки популярним є вироби під цим брендом. Компанія Osprey Packs була заснована в 1974 році в місті Санта-Круз, що в Каліфорнії, таким собі Майк Фотенхавер, звісно ж завзятий турист та мандрівник, який перший свій наплічник пошив будучи хлопчиною 16 років. В ті часи фірма Фотенхавер займалась виготовленням наплічників на замовлення, й лише у 1979 році перша модель була запущено в серійне виробництво. Однак якість та інноваційний підхід взяли своє й Osprey Packs швидко завойовують довіру споживачів та американський та світовий ринки. А коли виробництво було перенесено у В’єтнам (у 2000 році) теж переїхав туди з родиною, аби контролювати якість! На сьогодні це один з найпопулярніших брендів наплічників світу, який безумовно заслуговує на визнання, особливо в плані ціні/якість.

Серед моделей з об’ємом 60+ , ми звернули увагу на новинку 2017 року – наплічник Osprey Aether AG 60. Це нове покоління одного з найпопулярніших наплічників в модельній лінійці Osprey Packs. Основними родзинками цієї моделі Osprey Aether – є технологія Anti-Gravity™ (сітчаста панель натягнута на спинці, яка забезпечує ідеальну вентиляцію навіть у дуже спекотних умовах.) + стегновий пояс IsoForm5 CM™ значно жорсткіший за звичайний але з комфортною м’якою підкладкою, його перевага особливо відчутна при великому навантаженні, а окрім того знімний клапан DayLid™, який легко трансформовується в невеликий , але повністю функціональний наплічничок. Aether AG 60 наплічник з вертикальним завантаженням, якщо ви вирішили демонтувати клапан, тут передбачена система закриття – FlapJacket ™.  Також обладнано додаткову точку доступу на J-подібній блискавці на бічній панелі та окремий вхід до відділу з спальником. На передній панелі розміщена містка сітчаста кишеня та дві передні компресійні стропи – StraightJacket™. Дві пари компресійні строп на бічних панелях і плюс знімні компресійні стропи для туристичного килимка що приєднуються в нижній частині наплічника. Окрім цього всього ми маємо дві еластичні кишені з боків та дві кишені на стегновому поясі, кріплення для трекінгових палиць за фірмовою системою Stow-on-the-Go™ та дві петлі для льодорубів.Наплічник сумісний з питною системою. В якості тканини застосовано – 210D Nylon Dobby, дно посилене – 500D Nylon Packcloth Osprey Aether AG 60 продається у двох різновидах – з дощовиком та без, а також у трьох розмірах: SM – 57 л. / 2.27 кг.MD – 60 л / 2.29 кг; LG – 63 л / 2.31 кг. У офіційних ретейлерів Osprey Aether AG 60 коштує –  $290.

 

 The North Face  

І на завершення, розглянемо  продукцію, чи не найвідомішого в світі виробника outdoor-спорядження, компанії The North Face. Історія цього флагмана починалась у 1966 році у місті Сан-Франциско, з невеликої крамниці туристичного спорядження, відкритої Дуґласом Томкінсом та його дружиною Сьюзі. Своєю назвою крамниця завдячує одному з найскладніших альпіністських маршрутів на вершину Айгер, а прототипом логотипу стала дивовижна гора в Йосемітському національному парку – Хаф Дом. Коли у 1968 році бренд The North Face  придбав Кеннет Клоп, він відкриває фабрику у Берклі й починає масовий випуск туристичного спорядження. Застосування TNF новітніх матеріалів, таких як парашутний нейлон та авіаційний алюміній, при виготовленні своєї продукції роблять справжню революцію в популяризації туризму в Америці. Компанія активно спонсорує численні альпіністські та полярні експедиції, як то жіноче сходження на восьмитисячник Анапурну 1978 року чи Трансантарктичну експедицію 1989-90. На сьогодні під брендом The North Face окрім наметів, наплічників та спальників продається одяг та взуття, купа спеціалізованого спорядження для альпінізму туризму, гірськолижного спорту та бігу.

Серед мольного ряду наплічників TNF, нашу увагу привернула одна з новинок – наплічник The North Face Banchee 65. Це сучасний легкий наплічник для тривалих мандрівок з міцної тканини та із ефективною системою вентиляції спинки. Він базується на динамічній алюмінієвій рамі та фірмовій підвісній системі OPTIFIT™із системою регулювання довжини. Комфортні вентильовані лямки, повітропроникна сітка натягнута на задній панелі забезпечать надіне провітрювання спини. Регульовний стегновий пояс, та м’які панелі із спіненого матеріалу в районі попереку забезпечать комфортну посадку навіть долі важкого наплічника. Banchee 65 з вертикальним завантаженням має регульований по висоті клапан та додаткову точку доступу у відділ для спальника. На фронтальній панелі велика двосекційна кишеня – beaver-tail pocket, які додають + 8 літрів корисного об’єму. Дві сітчастих кишені на бічних панелях та дві кишені на стегновому поясі. Наплічник сумісний з питною системою має компресійні стропи, 2 петлі для льодорубів чи трекінгових палиць та 9 точок кріплення для додаткового спорядження спорядження. За основну тканину для наплічника взято rip-stop нейлон – 210D GeoBlock. Наплічник випущено на ринок у двох розмірах: S/M (вага – 1644 г, об’єм – 65 л) та L/XL  (вага – 1673 г, об’єм – 67 л). Вартість наплічника у офіційних ретейлерів близько $240.

 

 

Залишити відповідь