Туристичні надувні та самонадувні килимки: огляд брендів (частина І)

Переглянути пропозицію

Туристична мандрівка – це долання труднощів, в цьому ж одна з основних її приваб. Ми долаємо  складні маршрути, тривалі й виснажливі переходи, зносимо підступи погоди, але окрім того позбавляємо себе звичного комфорту звиклої їжі, домашнього затишку і звісно ж сну у тепло та зручному ліжку. Однак, міцний та здоровий сон, зупинимося на ньому, це запорука ефективного відновлення після виснажливих навантажень й одна з умов, що завтра ми знову зможемо ці навантаження долати. І звісно, цей міцний здоровий сон під час мандрівки залежить від багатьох чинників, серед яких чи не найважливішу роль грає ваше спорядження для сну, тобто спальник та підстилка. При виборі цих речей кожен звертатиме першочергову увагу на тепло і комфортність, однак не менш важливим факторами є вага та об’єм, мало хто з досвідчених туристів захоче вгинатись протягом денних переходів під важезним спальником, аби потім солоденько виспатись. Тому сучасні технології в outdoor-індустрії спрямовані саме на те, щоб звести до спільного знаменника  з одного боку – тепло і м’якість, а з іншого – вагу та об’єм.

В даному матеріалі наша увага буде звернута на сучасні туристичні підстилки, а якщо конкретніше – то на самонадувні та надувні килимки(свідомо випускаємо з уваги найпопулярніші туристичні підстилки, т. зв. “керемати”). Ми  спробуємо зробити огляд найбільш відомих в світі торгових марок цього туристичного спорядження.

Що таке надувний туристичний килимок, особливо пояснювати не треба. Якщо просто і в двох словах, то це модифікований за допомогою сучасних технологій, старий добрий надувний матрац. Сучасні надувні килимки виготовляються з надлегких та міцних волого- та повітронепроникних  тканин, тому їх основна перевага це щонайменша вага та ультракомпактний розмір в здутому вигляді. Жоден з інших різновидів туристичник підстилок поки що не досягнув таких малих об’ємів та настільки незначної ваги. Однак мають вони й серйозні недоліки: по-перше – це постійна загроза проколу, а по-друге – це низька ефективність термоізоляції, через конвекцію повітря, й по-третє – постійний клопіт з надуванням і здуванням килимка.  Якщо з проблемою проколу, особливо ради не даси (хіба що наявність під рукою ремкомплекту), то як боротись з неефективною термоізоляції сучасні виробники розробили цій ряд технологій

  • створення килимків з великою кількість відділень – чарунок, що запобігає швидкому перетіканню повітря й сповільнює його охолодження;
  • внутрішнє фольгування,  завдяки якому вдається досягнути тепловідображувального ефекту;
  • наповнення килимка пухом, або його синтетичними замінниками;

Самонадувний килимок, якщо по-простому, то це такий собі бутерброд, що складається з двох шарів волого-та повітронепроникної оболонки, між якими – наповнювач із синтетичної пористої піни. Принцип роботи такого килимка доволі простий, при відкриванні клапана піна починає, так би мовити, всмоктувати повітря, заповнюючи ним свої порожнини – після того клапан закривається й ви має те м’яку та теплу підстилку до сну. Такі килимки значно надійніші за надувні  й мають значно вищий коефіцієнт теромізоляції. Однак вони менш компактні й більше важать, та й значно дорожчі за надувні килимки. Ще слід зауважити, що більшість таких килимків, самі надуваються лише на 60-70 % і тому їх зазвичай треба додувати, а також в низ трохи складніший процес здування та пакування.

В кількох словах ще слід сказати що самонадувні та надувні килимки, поділяються виробниками за рівнем теплоізоляції (літні, 3-сезонні, утеплені, зимові) та за вагою та компактністю (полегшені, або кемпінгові), якщо ж ви хочете поєднати надмалу вагу та високий рівень теплоізоляції – то такий килимок коштуватиме дуже навіть не дешево. Проте в таких випадках вирішуйте самі, якого комфорту ви заслуговуєте, а де можна зекономити.

Першим серед відомих брендів ми розглянемо американську торгову марку Therm-A-Rest. Компанія була заснована в 1971 році інженерами корпорації Boeing (Джон Берроуз,  Джим Леа и Ніл Андерсон), які потрапили під скорочення. Вони розробили цілу лінійку самонадувних та “звичайних” карематів, які здобули не бувале визнання та популярність (окрім килимків Therm-A-Rest займається також виробництвом спальників наметів та іншого спорядження для активного відпочинку). Туристичні килимки Therm-A-Rest неодноразово відзначались найпрестижнішою нагородою в американській outdoor-індустрії – відзнакою редакції (Editirs chois) спеціалізованого часопису Backpacker. Вся продукція компанії виробляється на двох підприємствах, одне з яких розташовано в США (Сіетл), а інше – в Ірландії.., тому жодного Китаю! Килимки Therm-A-Rest користуються надзвичайною популярністю серед шанувальників активного відпочинку, й продаються по всьому світу (в тому числі й в нас)

Чи не найпопулярнішою моделлю серед самонодувних килимків  Therm-A-Rest, сміливо можна назвати Therm-A-Rest Prolite. Ця модель успішно продається на ринку з 2004 року, практично без жодних змін. Килимок створений на базі уретанової піни (Urethane Foam) з діагональною перфорацією. В якості зовнішньої оболонки застосовано доволі міцний поліестр -50d mini Hex Rip Polyester. Рівень теплоізоляції R-Value – 2.4 . Для економії ваги та об’єму килимок має форму “мумії”. Вага такого килимка розміру Regular – 0.51 кг, об’єм в спакованому вигляді – 28 х 10 см

 

Чи не менш популярним, а крім того значно легшим і компактнішим є надувний килимок Therm A Rest NeoAir XLite. В якості зовнішньої оболонки застосовано надлегкий, міцний та нековзкий нейлон- 30D High Tenacity Nylon. Килимок базується на фірмовій технології Triangular Core Matrix, в основі якої поділ внутрішнього простору килимка більш як на 100 ізольованих камер, що робить його надзвичайно комфортним. А фірмова система теплоізоляції ThermaCapture рівномірно розподіляє тепло й робить його максимально теплим.Крім того для збільшення ефективності килимок має внутрішнє тепловідбивне покриття із алюмінієвої фольги – Reflective Barrier. КилимокTherm A Rest NeoAir XLite розрахований на 3-сезонне використання, показник R-Value дорівнює 3.2, при цьому це диво важить всього лиш 350 г (Regular), а транспортного об’єму займе не більше літрової пляшки (23 x 10 см).

Однак невсипуща інженерна думка, дизайнерів Therm A Rest не зупинилась на розробці надувних та самонадувних килимків, і вони видали на ринок – гібридний килимок Therm-A-Rest EvoLite . Ця фірмова гібридна конструкція AirFrame являє собою каркас із піни Atmos Foam в поєднанні із секціями зоповненими повітрям, що утворюються в проміжках між елементами каркасу. Така конструкція забезпечить максимальний комфорт при тому значно зекономить на вазі. Такий килимок розміру Regular важитиме 480 г.  В якості зовнішньої оболонки використано міцний та дуже легкий поліестр – 30d mini Rip Polyester. Рівень теплоізоляції R-Value складатиме 2.1. розмір у спакованому вигляді – 20 x 13 см

Наступним брендом нашого матеріалу ми обрали швейцарську торгову марку Exped. Ця торгова марка на ринку з 1997 року, за основну мету вона обрала впровадження інноваційних технологій у спорядження та аксесуари для туризму, альпінізму та активного відпочинку й досить багато уваги приділяє максимальному полегшенню цього спорядження. Надувні та самонадувні килимки, на сьогодні, є одними з найпопулярніших серед європейських туристів, хоча їх ціну не назвеш демократичною. (килимки торгової марки Exped офіційно представлені на українському ринку).

Першим ми звернемося до популярної моделі надувного килимка Exped SynMat Hyperlite. Це 3-сезонний ултралегкий та ультракомпактний килимок, завтовшки ! – 7 см. Структура килимка формується з поздовжніх валків, наповнених всередині мікрофібровими волокнами (Texpedloft Microfibre 60 g/m²) для ефективнішої теплоізоляції. В якості оболонки застосовано поліестр 20 D Polyester з внутрішньою поліуретановою ламінацією. Лицева сторона килимка вкрита спеціальною нековзкою поверхнею – GripSkin. Коефіцієнт теплоізоляції R-Value  3.2, температура ліміту до – 6 °C. Важить Exped SynMat Hyperlite розміру Medium близько 350 г, розмір в спакованому вигляді – 19 х 9 см.

Самонадувний килимок Exped SIM Hyperlite базується на поліуретановій піні (opencell PU foam) завтовшки – 3.8 см. В якості зовнішньої тканини взято поліестр (20 D Polyester) з внутрішньою  поліуретановою ламінацією (TPU Polyether Film Laminate). Фірмова система з двох клапанів технологія FlatValve, забезпечує швидке й просте надування та здування. Рівень теплоізоляції R-Value  3.2, рекомендовано використовувати до – 6 °C. Килимок компактно пакується до розміру 20 х 15 см, й важить 480 г(Medium).

І закінчуючи оглядати продукцію торгової марки Exped, звернемось до чи ненайтеплішої моделі – Downmat Winterlite. Це зимовий! килимок у формі мумії, структура утворена із поздовжніх валків, наповнених всередині першокласним гусячим пухом (700 fill power goose down) для максимально ефективної теплоізоляції. Товщина цього килимка – 9 см. В якості оболонки застосовано поліестр 20 D Polyester з внутрішньою поліуретанвою ламінацією. Лицева сторона килимка вкрита спеціальною нековзкою поверхнею – GripSkin. Коефіцієнт теплоізоляції R-Value  7, рекомендовано використовувати до – 32 °C. Важить Exped SynMat Hyperlite розміру Medium близько 475 г, розмір в спакованому вигляді – 22 х 11.5 см. В комплект входить спеціальний мішок-помпа Schnozzel Pumpbag (фірмова інноваційна розробка), за допомогою якого можна надути килимок за 2 хв. Однак ціна такого килимка може боляче вкусити ваш гаманець.

Буде продовження…

Відео огляд:

Залишити відповідь