Туристичні надувні та самонадувні килимки: огляд брендів (частина ІІ)

Переглянути пропозицію

Продовження(І частину читай тут)

Надзвичайно цікаві розробки в царині туристичних підстилок запропонувала австралійська компанія Sea To Summit, яка вже майже 30 років займається виробництво новітнього outdoor-спорядження. Одним із засновників бренду став легендарний австралійський альпініст Тім Маккартні-Снейп, якому прийшло в голову ідея, що жодна людини, яка піднімалась на Еверест, на  8848 метрів над рівнем моря, не робила цього сходження від нульової точки, тобто від цього самого рівня моря. У 1990 році Тім почав своє сходження з Бенгальської затоки, подолавши пішки сотні кілометрів долиною Гангу до передгір’я Гімалаїв, й далі до базового табору на схилах Евересту.Через чотири місяці від початку своєї мандрівки Тім Маккартні-Снейп зійшов, без кисню та страховки, на найвищу вершину світу. Ця неймовірна експедиція мала назву “Sea To Summit”, цю назву в результаті отримав новий outdoor-бренд заснований Тім та його друзями, невдовзі після повернення в Австралію.Основним вектором своєї компанії вони обрали створення новітнього легкого, й що надзвичайно важливо, екологічного спорядження для туризму, альпінізму та активного відпочинку. На сьогодні продукція під торговою маркою Sea To Summit продається по всьому світу і у нас на батьківщині також. 

Огляд підстилок Sea To Summit ми почнемо з надлегкого надувного килимка UltraLight Mat. Килимок базується на фірмовій технології  Air Sprung Cells™,поділений на 181 повітряну чарунку. (Ця технологія полягає в множинному точковому зварювані, в результаті якого утворюється велика кількість пов’язаних між собою повітряних чарунок. Як стверджують розробники, Air Sprung Cells™ перетворює надувний килимок, в таку собі аналогію ортопедичного матрацу, а окремі повітряні чарунки грають роль незалежних пружин, під вагою людського тіла кожна чарунка деформується незалежно від інших, що збільшу площу контакту тіла з матрацом, та сприяє кращому розподілу ваги, як наслідок спати  килимок стає значно м’якшим та комфортнішим). В якості зовнішньої тканини застосовано 40D rip-stop нейлон із спеціальною TPU-ламінацією. В середині килимок оброблений антибактеріальним засобом. Фірмова багатофункційна система клапана дозволяє швидко надувати/здувати килимок, та точно регулювати рівень тиску повітря в середині. Sea To Summit UltraLight Mat – це літній килимок з низьким рівнем теплоізоляції, R-Value – 0.7, товщина – 5 см. Проте його вага та об’єм в спакованому вигляді примусять вас приємно здивуватися. Важить він лишень 395 г, розмір в спакованому стані – 7.5 x 17 см. В комплект входить компресійний мішок, ремкомплект (6 самоклейких латок) та запасний силіконовий клапан.

Зовсім нещодавно лінійку туристичних килимків Sea To Summit доповнила серія самонадувних килимків, серед яких ми обрали найбільш легкий – Ultralight SI Mat. Цей килимок базується на фірмовій технології Delta Core-V™, внутрішній наповнювач килимка – поліуретанова піна, має спеціальні V-подібну перфорацію, при чому в зонах найбільшого тиску тіла, отвори менші, а там де тіло здійснює легший тиск – отвори значно більші. Це сприяє кращій термоізоляція в місцях щільнішого контакту тіла з килимком, а окрім того збільшує технології Delta Core-V™ стабільність килимка, та зменшує його вагу. В якості зовнішньої оболонки застосовано 30D поліестер із спеціальною TPU-ламінацією, та зовнішнім нековзким покриттям. Sea To Summit Ultralight SI Mat 3-сезонний килимок, з коефіцієнтом R-Value 2.6, при товщині 2.5 см. Він компактно пакується та важить всього 550 г (розмір Regular). В комплект входить компресійний мішок та ремкомплект.

Найтеплішим надувним килимком в модельному ряду є Sea To Summit Comfort Plus Insulated Mat. Це килимок який складається із двох незалежних зміщених  шарів, що дозволяє регулювати тиск в кожному шару окремо (до прикладу, верхній шар надути менше для м’якості та комфорту, а нижній – більше, аби краще убезпечити себе від нерівностей ґрунту).  В якості оболонки застосовано 40D rip-stop нейлон з TPU-ламінацією. В якості утеплювача використано спеціальний тепловідбивний матеріал Exkin Platinum® та шар синтетичного утеплювача Thermolite®, тому коефіцієнтом R-Value цього килимка дорівнює 5. Sea To Summit Comfort Plus Insulated Mat завтовшки 6.3 см, важить всього лиш 785 г (розмір Regular)й має розмір в спакованому вигляді – 12 x 23 см. В комплект входить компресійний мішок, ремкомплект (6 самоклейких латок) та запасний силіконовий клапан.

 

 

Надзвичайно популярним на американському ринку є туристичні підстилки від порівняно молодого, проте дуже успішного outdoor-бренду Big Agnes. Компанія була заснована в 2001 році у місті Стімбот Колорадо. Свою назву торгова марка запозичили у скелястої вершини на північному заході Колорадо. Таке розташування штаб-квартири, біля підніжжя гір, дозволяє команді постійно перебувати в неперервному зв’язку з природою, проводити численні експерименти поруч з виробництвом. Компанія найбільше прославилась своїми надлегкими наметами, проте її новітні розробки спальників, туристичних килимків та іншого спорядження користуються не меншою популярністю серед шанувальників туризму. Важливою рисою виробничого процесу Big Agnes є турбота про довкілля, застосування альтернативної енергії, використання екологічних матеріалів, числення масові заходи спрямовані на захист природи.

Першим серед туристичних килимків Big Agnes ми звернемось до надлегкої 3-сезонної моделі – Air Core Ultra. це надувний килимок розроблений за фірмовою конструкцією I-Beam, килимок формується у поздовжні валки, при чому крайні валки є збільшеного об’єму, що запобігає скочуванню з килимка під час сну. В якості зовнішньої оболонки застосовано зносостійкий та легкий нейлон із TPU-ламінацією. Клапан фірмової конструкції, збільшеного розміру, дозволить дуже швидко надути та здути килимок. Температурний ліміт використання визначений виробником дорівнює  2°C. Важить Big Agnes Air Core Ultra (розмір Regular) 567 г й пакується до розміру – 10 х 18 см. в комплект входить компресійна торбина та ремкомплект.

В модельній лінійці Big Agnesє також самонадувні туристичні килимки, серед яких цікава 4-сезонна модель – Two Track. Ця туристична підстилка базується на легкій поліуретановій піні (Closed-cell Foam) з горизонтальними та вертикальними каналами. Зовні килимок обтягнутий легким та зносостійким поліестром з внутрішнім поліуретановим покриттям. Зручна й міцна конструкція клапана дозволяє швидко й легко надувати/здувати килимок . Коефіцієнтом R-Value цього килимка сягає 5.5, температура ліміту до -31°C. Big Agnesє Two Track завтовшки 5 см, важить всього лиш 794 г (розмір Regular) й має розмір в спакованому вигляді – 12 x 53 см. В комплект входить компресійний мішок, ремкомплект .

Найтеплішим із надувних килимків цього бреду є модель Big Agnes Insulated Double Z. Це 3-сезонний килимок 10 см завтовшки, з коефіцієнтом R-Value 4.5, температура ліміту до -9°C. Килимок утеплений новітнім синтетичним утеплювачем PrimaLoft Silver Hi-Loft. Конструкція килимка надає йому значно більшу стабільність та запобігає перетіканню повітря та скочуванню. В якості зовнішньої оболонки застосовано надлегкий rip-stop нейлон з внутрішньою поліуретановою ламінацією. Big Agnes Insulated Double Z важить 595 г (розмір Regular) й має розмір в спакованому вигляді – 13 x 20 см. В комплект входить компресійний мішок та ремкомплект.

 

 

 

Різноманітним та чисельним модельним рядом туристичних килимків може похвалитись? також швейцарський важковаговик  Mammut, що вже більше 150! років займається виробництвом спорядження для туризму, альпінізму та активного відпочинку, теж активно працює в розробці сучасних інноваційних трекінгових наплічників. Заснована Каспаром Таннером 1862 році маленька фірма, на сьогодні являє потужну транснаціональну корпорацію Mammut Sports Group AG з річним оборотом у понад 220 мільйони швейцарських франків.

 

Найлегшим та найкомпактнішим серед самонадувних килимків Mammut, виробник визначає модель Mammut Ultralight Mat. Він створений на основі наповнювача із супер-легкої поліетиленової піни (PE foam). Зовнішня оболонка із патентованої тканини squareTX™ (міцний, дуже легкий та нековзкий ripstop поліестр 40D). Mammut Ultralight Mat 3-сезонний килимок товщиною 2.5 см, з коефіцієнтом R-Value 2.1. Важить цей килимок 500 г (розмір Regular) й має розмір в спакованому вигляді – 27 x 10 см.

Модель Mammut Slidestop Mat CMP модель для більш екстримальних умов. Це 3-сезонний килимок 3.3 завтовшки, з коефіцієнтом R-Value 3.6. Базується ця підстилка на наповнювачі із поліетиленової піни Thermo Foam, що має досить високий рівень термоізоляції. Зовнішня тканина 75D поліестр, причому з долішнього боку застосовано поліестрову тканину gripTX™, що запобігає ковзанню підстилки по дну намету, а горішня сторона із спеціальними покриттям  SlideStop zone, що убезпечить від ковзання спальника по поверхні килимка. Важить Mammut Slidestop Mat CMP 740 г (розмір Regular) й має розмір в спакованому вигляді – 26 x 13 см.

Найтеплішим туристичним килимок в модельному ряді Mammut  є Light Pump Mat EXP. Це зимовий надувний килимок за унікальною фірмовою розробкою, надувна конструкція конструкцією поєднується із утеплювальним шаром ламінованої EVA-піни. Навіть у випадку проколу надувної частини, прошарок EVA-піни забезпечить вам кращу теплоізоляцію, а ніж звичайний каремат.  Mammut Light Pump Mat EXP обладнаний інтегрованою помпою в ногах килимка, що дозволить вам його надути менш як 1 хвилину. В якості зовнішньої оболонки застосовано міцний, легкий поліестр 40D – squareTX™.  Товщина цієї підстилки – 7.5 см, коефіцієнтом R-Value 5.9, при цьому важить Mammut Light Pump Mat EXP – 790 г, й має розмір в спакованому вигляді 43×13 см.

 

Буде продовження…

 

Відео огляд:

Залишити відповідь