Трекінгові палиці (частина IІ)

(читайте початок огляду тут)

Перед тим як перейти безпосередньо до огляду продукції найсерйозніших брендів, зробимо невелике зауваження стосовно тих зразків, на які ми звернемо свою увагу. З огляду на специфіку українського ринку outdoor-спорядженнями, ми спеціально упустимо огляд моделей з преміум-сегменту, а також не будемо гнатись за найсвіжішими розробками та новинками, натомість сконцентруємося на популярних моделях трек-палиць із середньої цінової категорії. 

 

Беззаперечним лідером, брендом №1 на ринку трекінгових та лижних палиць, є німецька торгова марка LEKI. Компанія LEKI Lenhart GmbH була заснована в далекому 1948 році Карлом Ленгартом. З 1963 року вони починають виробляти з дюралюмінію (сплав 7075), які здобувають неймовірну популярність завдяки незначній вазі та надійності, підтвердженням того є сходження Райнгольда Месснера на найвищу точку землі, гору Еверест, 1978 року, саме з допомогою палиць LEKI. У 1982 році фірма випускає перші палиці з антишоковою системою. А в 2010 році запускає на ринок нову систему фіксації для телескопічних палиць Speed Lock. Сьогодні під торговою маркою LEKI найдете  понад 8 серій лише трекінгових палиць – серед яких карбонові, гібридні, спеціальні жіночі моделі, обладнані антишоком і багато іншого.

Серед численного модельного ряду ми обрали надзвичайно популярні, чи навіть легендарні, трекінгові палиці  LEKI Makalu. Це 3-секційні телескопічні палиці призначені для трекінгу будь-якого рівня. основа виготовлена з міцного алюмінієвого сплаву – Aluminum HTS 6.5. із захисним покриттям Eloxal.  Система фіксації Speed Lock 2 – це зовнішні затискачі за допомогою яких можна швидко, легко та зручно регулювати та фіксувати необхідну довжини палиць, в будь-яку погоду і навіть в рукавичках. Система Speed Lock 2 сертифікована TUV Sud,  гарантовано витримуючи навантаження більш ніж 90 кг на одну палиці (при необхідних для сертифікації 55 кг).  Подовжені руків’я з пористого м’якого матеріалу, що абсорбує вологу – Aergon Thermo, дуже легкі, з теплоізоляційними властивостями, а крім того поглинають вібрації. Карбідні вістря, змінні кільця, ремінці системи  Lock Security Strap довершують картину досконалих трек-палиць. Вага однієї палички – 256

 

 

Ще одним світовим лідером з виробництва трекінгових палиць, безумовно є австрійська компанія Komperdell заснована в 1922 році у Відні, як виробник більярдних київ та ціпків для гірських прогулянок (в основному з ліщини та бамбуку). Окрім палиць для туристичних мандрівок вона виробляє палиці для зимових видів спорту, а також захист для тіла (гірськолижний та мотоспорт) і рукавички. Одним з з важливих нововведень компанії стало застосування у виробництві палиць надзвичайно твердого матеріалу Titanal.HF (легований алюміній). Важливою перевагою продукції Komperdell є те що вона виготовлена в Австрії.

Ми звернули увагу на більш класичну модель Komperdell Ridgehiker Cork Powerlock. Це легкі телескопічні 3-секційні палиці для трекінгу, що гарантують високу стабільність при переміщенні по будь-якому типу рельєфу. Komperdell Ridgehiker Cork Powerlock виготовлені з легкого та міцного алюмінієвого сплаву – 7075-Т6.  Славетна фірмова система фіксації фіксації третього покоління – POWER LOCK 3.0 із металевими затискачами,  дозволить швидко й без зусиль налаштувати відповідну довжину, та надійно зафіксувати секції. Руків’я виготовлені із корку, мають низьку теплопровідність, не будуть ковзати у руці навіть в мокрому стані та є більш зносостійкими ніж руків’я із “пінки”.  Вістря виготовлені із вольфрамово-карбідного сплаву. В обладнані знімними кільцями Vario trekking. ремінці виготовленні із поєднання нейлону та неопрену – м’які, комфортні та ефективно відводять вологу. Вага однієї палички – 253 г, робоча довжина від 105 до 140 см, довжина у складеному стані – 65 см.

 

 

Легендарний американський outdoor-бренд Black Diamond Equipment заснований не менш легендарним Івоном Шуінаром у 1957, й починався з невеликої кузні до засновник вручну кував скельні гаки. Світову славу Chouinard Equipment отримала після представлення на ринку перших жорстких кішок (1968) та нового покоління скельних закладних елементів – гексів та стоперів (1972). Після банкрутства Chouinard  Equipment, її працівники вирішили викупити підприємство й продовжили випускати спорядження під новою торговою маркою – Black Diamond Equipment, яка на сьогоднішній день є однією з найавторитетніших серед альпіністів, скелелазів та й туристів, у тому числі. Компанія продукує весь спектр гірського спорядження від карабінів, систем та кішок до наметів, наплічників, та навіть ліхтариків. Одним із найбільш уславлених різновидів туристичного спорядження від Black Diamond Equipment є трек-палиці. Досить буде згадати, що саме ці компанії розробила першу систему зовнішніх затискачів для телескопічних палиць – FlickLock у 1993 році.

Серед модельного ряду цієї торгової марки ми обрали палиці особливої фірмової конструкції – Black Diamond Distance FLZ. Це 3-секційні палиці гібридної конструкції, що поєднують фірмову складну систему палиць Z-Pole та телескопічну систему з зовнішнім затискачем FlickLock® Pro. Тобто палиці розкладаються на три частини (подібно до дуг намету), частини поєднані кевларовим шнуром, та мають конічні кінці, для простішого з’єднання. А крім того в горішній частині, нижче руків’я обладнано телескопічне з’єднання із затискачем FlickLock® Pro, що дає запас регульованої довжини у 15-20 см. Палиці виготовлені із алюмінієвого сплаву, подовжені руків’я із легкої та дуже комфортної у використанні EVA-піни. Black Diamond Distance FLZ обладнанні двома парами змінних вістрів Tech Tips – карбідними – для слизьких поверхонь, гумовими – для скелястих рельєфів. Також ці палиці обладнані знімними кільцями-“стоперами”, та регульованими пасками із синтетичної тканини що ефективно відводить вологу та дихає. Палиці випускаються у трьох розмірах: 95-110 cм (вага пари – 415 г) / 105-125 cм (вага пари – 445 г) / 120-140 cм (вага пари – 475 г). Палиці надзвичайно компактні у складеному стані, відповідно: 34 cм / 37 cм / 40 cм.

Читайте продовження…

 

Залишити відповідь