Огляд українських outdoor-брендів

В попередніх матеріалах ми робили огляди продукції, технологій, вдосконалень та винаходів сучасної outdoor-індустрії, зрозуміло, концентруючи основну увагу на славетних світових брендах з тривалою історією та високими досягненнями. Але треба час від часу й свою грядку поливати, тому пропоную вашій увазі короткий огляд вітчизняних outdoor-виробників.

На жаль серед вкраїнських туристичних брендів нема таких що досягли серйозних звершень, здійснили революційні винаходи, розробили технології чи захопили ласі шматки світового ринку. Та й взагалі, в умовах сучасних економічних реалій, де кільканадцять світових лідерів диктують тенденції, а незліченні виробничі потужності Піднебесної тиражують їх в необмежених кількостях та в найстисліші строки, виживати нашим виробникам надскладно. Однак в деяких сегментах та цінових категоріях їм все ж вдалось впевнено закріпитись.

В цьому огляді ми не будемо детально зупинятись на конкретних зразках продукції, а лише згрубшого окреслимо сферу діяльності тієї чи іншої компанії та відішлемо до її інтернет ресурсу, аби читач сам міг оцінити асортимент.

1.Terra Incognita 

terra_logo190x75

Першою в нашому огляді ми ставимо мабуть найвідомішу в туристських колах українську фірму «Terra Incognita». Офіційно фірма почала існувати в 2005 році в місті Києві, заснована керівником швейного виробництва фірми “Adventure”, не менш славетної серед українських туристів 90-х років, в першу чергу завдяки своїми наплічникам. Terra Incognita виробляє наплічники, намети, спальники, гермомішки, термобілизну та навіть «килимки-самонадувайки».  На сьогодні Terra Incognita  не має виробничих потужностей в Україні, все виробництво перенесено на фабрики Китаю, я особисто сприймаю це як серйозний мінус. Проте фірма має непогану дилерську мережу, має фірмові магазини і порядний «живий» сайт. Модельний ряд постійно оновлюються, у продукції впроваджуються сучасні технології та тенденції. Що ж стосується цін і якості, їх безсумнівно можна вважати привабливими.

офіційний сайт:  terraincognita.ua

 

2. Red Point

логотип-red-pointЗначно молодша, проте агресивна компанія «Red Point» – виробник спорядження для  альпінізму та туризму. З’явилася вона на українському ринку у 2012 році. Основні напрямки виробництва – це наплічники, намети та спальники. З першого ж погляду помітно що бренд Red Point, багато уваги приділив сучасним тенденціям дизайну спорядження (серйозний плюс в порівнянні з іншим укр-виробниками). Компанія позиціонує себе як надійний ! та якісний бренд. До прикладу, постійно наголошують, що в розробці та тестуванні спорядження задіяні провідні українські спеціалісти , а також на відповідності європейським стандартам тестування. Ще однією відвертою перевагою, є застосування  матеріалів та фурнітури провідних світових брендів (до прикладу, утеплювачі Primaloft Sport, або фурнітуру YKK). Але виробництво, нажаль, знаходиться в Піднебесній.

офіційний сайт: redpoint.ua

 

3. F.А. (First Ascent)

firstascent 1Певну гордість викликає вітчизняний бренд «F.А.» – український виробник спорядження для альпінізму та скелелазіння. В арсеналі цієї компанії повний спектр товарів для альпінізму, скелелазіння, спелеології, гірського туризму, а також робіт на висоті: системи, карабіни, линви та мотузки, засоби для підйому і спуску, каски та безліч корисних аксесуарів. В першу чергу, зверну увагу на якість та технології – вироби цього бренду повністю відповідають сучасним стандартам безпеки, найновітнішим технологіям і не поступаються дизайном найславетнішим закордонним брендам. За відгуками спеціалістів (серед яких і мої друзі й знайомі) якість у виробів цього бренду теж на висоті. І що важливо ціни також цілком конкурентні, хоч декому й здадуться занадто високим як для вітчизняних товарів.

офіційний сайт: firstascent.kiev.ua

 

4. Сommandor

logo commandor Компанія “Коммандор”, ще один старожил вітчизняної outdoor-індустрії, спеціалізується на туристичному спорядження (наплічники, намети, спальники) та одязі для екстремальних видів спорту й активного відпочинку. Кілька років тому в компанії спостерігався серйозний підйом, вона вивела на ринок нові бренди – рюкзаки та одяг  під маркою Neve, logoNeveспорядження та одяг для полювання та рибалки під маркою TOTEM та дитячий одяг для активного відпочинку під маркою INDIGO. однак, на сьогодні, особливої активності цієї компанії не зауважено. Що ж до товарів, то наплічники та одяг Neve можна відзначити, як порівняно якісні та зручні, при надзвичайно демократичних цінах (це ж стосується дитячого одягу). Гірша ситуація з спальниками й наметами, їх у Коммандора, аж по два у модельному ряді, і позитивної характеристики вони навряд чи заслуговують.

офіційний сайт: commandor.com

 

5. FAHRENHEIT

og_farenheit Продовжуючи тему одягу для туризму і екстримального спорту, не можна пройти повз український бренд  FAHRENHEIT, під яким виготовляється термобілизна та флісовий одяг. Ця компанія має потужну виробничу базу на українських фабриках й працює не тільки на внутрішній й на закордонний ринок. Приємне враження складає робота дизайнерів, застосування новітніх технологій, ну й безперечно, використання  матеріалів світових лідерів цієї галузі (тканини POLARTEC® !!!). Продукція групується по трьох основних напрямках – outdoor, heritage, military. Ціни на продукцію бренду FAHRENHEIT, враховуючи знову ж таки якість, технології та матеріали, я б відніс до середнього діапазону.

офіційний сайт: www.fahrenheit.ua

 

6. Travel Extreme

20140602165153-8010

Компанію Travel Extreme можна теж віднести до старожилів ринку туристичного спорядження. Датою її заснування вважається 1995 рік, починала з виготовлення рюкзаків, страхувальних систем та  аксесуарів. Зараз в її асортименті крім вище переліченого, ви знайдете намети, спальники,…. і навіть,… о диво, туристичне взуття!!! Технологіями та дизайном продукція цього бренду аж ніяк не вражає. Якість, за відгуками користувачів, також геть не найкраща… дається взнаки дешеве китайське виробництво. Єдиним приємним моментом є низькі ціни…

офіційний сайт: travel-extreme.com.ua

 

7. Тurbat

turbat

Український бренд наплічників та туристичного одягу, який дуже динамічно стартував на вітчизняному ринку, але, на жаль, останнім часом значно знизив активність. Бренд починав із цікавої модельної лінійки туристичних наплічників, зараз більше уваги приділяє термобілизні, флісовому одягу та аксесуарам. Слід відзначити досить прийнятний дизайн (в першу чергу наплічників), не погані матеріали, проте якість бажала б кращого. Спорядження, на жаль, виробляється в Китаї (щодо одягу інформації не маю).

офіційний сайт: turbat.info

 

8. VsimGir

VsimGir Дуже зацікавив мене особисто, агресивний та молодий старт-ап VsimGir – виробництво пухових спальників, та мембранного та пухового туристичного одягу. По-перше, використовуються першорядні технологічні матеріали, по-друге, надзвичайно цікавий та сучасний дизайн, по- третє!!!  демократичні ціни. Ну й звісно сподобалось, що хлопці не паряться магазинами, сайтами, виробничими потужностями, а намагаються “вже і зараз” просувати свою продукцію через facebook.

facebook-сторінка: VsimGir

 

9. Fram Equipment

framequipmentlogo Компанія Fram Equipment, взяла собі за мету, полегшення життя туриста, тому основну увагу приділяє розробці й виготовленню легкого спорядження – трекінгового одягу, наметів та аксесуарів. Зауваження стосовно “радянського”, на мій погляд, дизайну і не завжди дотриманих технологій нівелюються екстра-демократичними цінами. Загалом складається вражання, що компанія живе завдяки ентузіазму та винахідливості, а не ринковій доцільності.

офіційний сайт: fram-equip.com

 

Цей список можна продовжити ще кільканадцятьма брендами та фірмами такими, як – EXTRIM-PROMIRONЛєгковєс чи Beskid… Крім того можна його доповнити виробниками які сконцентрувались на вузькій спеціалізації, як от Зігрівайка (виробництво термо-хімічних зігрівальних пакетів); Fast-n-light (спорядження для велотуризму); Neris (виробництво байдарок та катамаранів і спорядження для водного туризму); Колібрі (виробництво надувних човнів); Verdani (виготовлення туристичних килимків із пінополіетилену – “карематів”), проте суттєво картини вітчизняної outdoor-індустрії воно не змінить.

Вдалих пошуків і надбань… хороше спорядження це 50% вдалої мандрівки!

Залишити відповідь