3-сезонні легкі спальники – огляд європейських брендів (частина І)

В даному матеріалі ми хочемо продовжити тему 3-сезонних легких спальників, однак тепер звернемо увагу на продукцію європейської outdoor-індустрії. Ще раз хотілось нагадати перелік критеріїв, якими ми керуємось у відборі для цього огляду. А цікавить нас, спальник який найкраще пасуватиме українському туристу у мандрах рідними теренами. В першу чергу ми зважаємо на показник температури комфорту, який на нашу думку має відповідати приблизно 0°С (+ 5°С) . Також ми виходили з того, що за сучасних тенденцій виробництва туристичного спорядження, такий спальник не повинен бути важчим за 1.3 кг.  Ну й врешті решт, з огляду на економічну спроможність загалу, встановили верхній поріг ціни – у 250 €. Виходячи з цих трьох критеріїв вдалось відібрати ряд варіантів в модельних лінійках відомих європейських outdoor-виробників.

 

Deuter

Deuter – надзвичайно популярний брендом серед вітчизняних туристів. поза сумнівом, що свою славу цей бренд завоював, у першу чергу, завдяки наплічникам, які виготовляються під цією торговою маркою вже понад 100 років. Однак спальники Deuter теж вельми популярні й відповідають вісім запитам сучасного туриста.

 Спальник Deuter Orbit 0° – оновлена версія популярної моделі 3-сезонного спальника на базі синтетичного утеплення. Цей спальник класичної форми “мумія”, з регульованим каптуром, утепленим коміром та з блискавкою на повну довжину. Спальник базується на новітньому синтетичному утеплювачі High-Loft Hollowfibre, що виготовлений із порожнистих волокон із силіконовою обробкою. В якості зовнішньої тканини застосовано легкий та зносостійкий ripstop нейлон із водовідштовхувальною обробкою Dura Lite RS. Температура комфорту, заявлена виробником, становить 5°С (ліміт комфорту 0°С). Вага Deuter Orbit 0° – 1290 г (розмір Regular), розмір в спакованому вигляді ø 19 x 42 см. На українському ринку такий спальник коштує від 2500 до 3000 грн.

Deuter Astro 400 – 3-сезонного пуховий спальник “мумія”. Цей спальник базується на утепленні із натурального 600+ cuin (співвідношенням пух-перо 80/20). Аби пух не збивався, в цій моделі застосовано фірмову технологію розміщення пухового утеплювача – TRAPEZOID-CHABER CONSTRUCTION, згідно якої пух наповнюється в трапецієподібні порожнини розміщені одна на проти іншої. Зовнішня оболонка спальника виготовлена із легкого пухнепроникного нейлону – Pro Lite Cube (40D), підкладка із приємного до тіла поліестру – Pro Lite 50. Deuter Astro 400 обладнаний регульованим каптуром, утепленим коміром та утеплювальною планкою вздовж блискавки, внутрішньою кишенькою на липучці та петлями для підвішування. Температурний режим цього спальника: 6°С комфорт, 0°С ліміт комфорту. Вага (розмір Regular) – 1070 г, об’єм в спакованому стані – ø 16 x 33 см. На українському ринку такий спальник коштує близько 5400 грн.

 

Fjallraven

Легендарна шведська торгова марка, започаткована ще в 1950 році . ЇЇ засновник Аке Нордін вважається розробником першого в світі каркасного наплічника. Вже в 60-х його компанія розширює виробництво – пропонуючи широкий асортимент спорядження для шанувальників активного відпочинку та гірського туризму. На сьогодні товари під брендом Fjallraven продаються по всьому світу й стали символом високої скандинавської якості та функціональності та стильного дизайну. Спальники Fjallraven можемо віднести до більш дорого сегменту outdoor-ринку, однак новітні технологія та якість виправдовують високу ціну.

 Fjallraven Abisko – 3-сезонний спальник,  у формі “мумії”, на базі фірмового синтетичного утеплювача Supreme Microloft, що створений із поліестрових порожнистих мікроволокон. Зовнішня оболонка поєднує легкий зносостійкий нейлон (20D ) та поліестр (20D ) , підкладка із легкого приємного до тіла поліестру (20D ). Fjallraven Abisko обладнаний блискавкою на повну довжину з подвійним бігунцем, ґрунтовно утепленим регульованим каптуром та утепленим коміром збільшеним простором для ніг, також тут передбачено внутрішню кишеню та петлі для підвішування. Температурний рейтинг комфорту 1°C для чоловіків та 6°C для жінок. Вага цього спальника 1000 г (Regular), об’єм в спакованому вигляді  – 19 x 32 см. Вартість такого спальника на офіційному сайті – €165.

Значно дорожча, проте значно легша модель на базі пухового утеплення – Fjallraven Singi. Спальник, за класифікацією виробника, “2-сезонним” (хоча з огляду на температурний рейтинг, тут справа швидше за все у суворих погодних умовах Скандинавського півострова), у формі “мумії”, в якості утеплювача застосовано гусячий пух преміум – класу 600 cuin (співвідношенням пух-перо 90/10). Зовнішня оболонка комбінована  нейлон (20D ) та поліестр (20D ) , підкладка із легкого приємного до тіла поліестру (20D ). Fjallraven Singi має збільшений простір для ніг, блискавку з подвійним бігунцем на повну довжину, регульований утеплений комір та регульований каптур. вздовж блискавки розміщення утеплювальна пухова планка, також є маленька зовнішня кишеня на блискавці та петлі для підвішування. Температура комфорту 2°C для чоловіків та 7°C для жінок. Вага цього спальника 850 г (Regular). Вартість такого спальника на офіційному сайті – €305.

 

Mammut

Швейцарський важковаговик Mammut, сміливо може називатись одним з лідерів світового outdoor-ринку. крім того Mammut це справді легендарний бренд, під яким от уже більше 150! років випускається одяг взуття та спорядження для туризму, альпінізму та активного відпочинку, її з річним оборот, на сьогодні, складає понад 220 мільйони швейцарських франків.  Тому природно, що в арсеналі компанії, є розгалужений модельний ряд спальників, серед яких не важко обрати саме те що треба, й туристу-новачку, й агресивному профі-альпіністові.

Модель з демократичної цінової категорії, для 3-сезонного застосування – Mammut Nordic OTI 3-Season. Спальник у формі “мумії” теплий та легкий, на базі синтетичного утеплення. Цей спальник обладнаний регульованим каптуром, утепленим коміром, блискавкою з подвійним бігунцем на повну довжину. Фірмовий синтетичний утеплювач Ajungilak® OTI™ Element із поліестрових волокон, забезпечує надійну теплоізоляцію (навіть у вологому стані) й має невелику вагу та мінімальний компресійний об’єм. В якості зовнішньої тканини використано – Polyester 210T, під кладка, також із поліестру – Polyester 190T. Температура комфорту для чоловіків  0 °C, для жінок  5 °C (згідно стандартів EN 13537). Вага спальника Mammut Nordic OTI 3-Season – 1260 г (розмір 180R), розмір в спакованому стані – 19 x 32 см. На офіційному саті, цей спальник коштує €100.

 Значно легша пухова 3- сезонна модель – Mammut Kompakt Down Spring. Спальник у формі мумії, що базується на утепленні з качиного пуху Duck Down 90/10, 700 cuin (RDS). розміщення утеплювача згідно фірмової технології Trinity Construction, що дбає про найкраще утеплення ніг та голови. Зовнішня тканина – 30D Nylon (bluesign®-approved), підкладка – 50D Nylon (bluesign®-approved). Mammut Kompakt Down Spring обладнаний утепленим регульованим каптуром Performance Hood з розширеним колом огляду Advanced Visibility та утепленим коміром. Конструкція нижньої частини Ergonomic Foot забезпечує комфортне положення та тепло в ногах. Блискавка на всю довжину з подвійним бігунцем та внутрішня кишенька на липучці.  Температурний рейтинг комфорту для чоловіків  1°C, для жінок  6°C (згідно стандартів EN 13537). Mammut Kompakt Down Spring важить сміховинних 670 г !!! (розмір 180R), розмір в спакованому стані – 17 x 30 см. На офіційному сайті, цей спальник коштує €240.

Буде продовження…

Залишити відповідь