3-сезонні легкі спальники – огляд американських брендів (частина І)

Спальник, навряд чи хтось стане сперечатись, є одним з базових елементів туристичного спорядження. Без спальника піти в гірську мандрівку ризикне або мегадосвідчений екстримал або телепень, який ніколи в мандрівці не бував й не має в кого спитати поради. Від спальника безпосередньо залежить як ви спатимете (й чи спатимете взагалі), а відповідно наскільки вам вдасться  відновити сили для наступного дня мандрівки.

Мабуть найважливішим показником при виборі спальника є температурний режим його застосування , а від цього звісно залежить його вага та об’єм. Сучасна outdoor-індустрія продукує неймовірне різноманіття  спальників, застосовуючи різні технології й матеріали, й все більше поглиблюючи спеціалізацію продукті. Тобто сьогодні можна підібрати спальник під конкретний вид outdoor-активності в конкретний сезон та умови. Важливо тверезо зважити всі фактори й підібрати такий спальник який гарантуватиме оптимальний комфорт при тому його вага об’єм та матеріали не створюватимуть вам додаткових труднощів в транспортуванні, використанні та зберіганні (до прикладу, мегакомфортний спальник може так багато важити й мати такий об’єм, що окрім нього у ваш наплічник нічого не вміститься.. ).

Для нашого огляду спальників американських брендів, ми вирішили сконцентруватись на тих що найбільше пасуватимуть для 3-сезонного застосування в умовах найбільш доступних українському туристу (тобто в Карпатах або в місцевості з подібними кліматичними та морфологічними рисами), або якщо бути точнішим то з температурним режимом комфорту, близько 0°С (+ 5°С) . Також ми виходили з того що за сучасних тенденцій виробництва туристичного спорядження такий спальник не повинен бути важчим за 1.3 кг. Звісно вага спальника безпосередньо залежить від матеріалів ,а якщо конкретніше, від типу утеплювача – синтетичного чи пухового (про властивості утеплювачів їх переваги й мінуси читай тут). Ну й врешті решт, з огляду на економічну спроможність загалу, встановили верхній поріг ціни – у 250$. Виходячи з цих трьох маркерів підібрали ряд цікавих та варіантів в модельних лінійках американських outdoor-виробників.

 

Розпочнемо наш огляд із молодого проте успішного (й доволі популярного) американського outdoor-бренду – Big Agnes. Виробництво спальників є одним з головних напрямків цієї торгової марки, тому вони мають широкий модель ряд, як синтетичних так і пухових моделей, різноманітної цінової категорії, температурних режимів та модифікацій. Серед цього багатоманіття ми обрали один синтетичний та один пуховий спальник.

Спальник Big Agnes Buell 30 – це 3-сезонний легкий спальник у формі «мумії» (або «кокону») на базі синтетичного утеплювача. Температура комфорту заявлена виробником  дорівнює  -1°С. Вага спальника (розмір Regular) 1.19 кг. Спальник базується на фірмовому синтетичному утеплювачі, в якості зовнішньої тканини застосовано rip-stop поліестер з гідрофобною обробкою, а в якості підкладки м’який та приємний до тіла поліестер. Big Agnes Buell 30 обладнаний утеплений регульованим каптуром та утепленим коміром. Блискавка YKK на повну довжину. Також в цьому спальнику передбачені внутрішні петлі для пристібання вкладки, та зовнішні петлі для підвішування під час сушки чи провітрювання. В комплект входить нейлонова компресійна торбина та сітчастий чохол для зберігання вдома. Розмір «Regular» підійде користувачу зростом до 183 см, «Long» – 198 см. Розмір спальника в спакованому стані 20 х 53 см. На офіційному сайті, Big Agnes Buell 30 коштує  $109.95.

Модель Big Agnes Boot Jack 25 – це пуховий легкий спальник у формі «мумії». Температура комфорту цього спальника заявлена виробником  дорівнює  -4°С, й при тому його вага (розмір Regular) складає, лише 1.08 кг. Спальник базується на фірмовому пуховому утеплювачі з гідрофобним просякненням – 600 fill DownTek™, який розміщений за фірмовою технологією «Baffled construction», – поперечними валками. В якості зовнішньої тканини застосовано rip-stop нейлон з водовіштовхувальною обробкою, а в якості підкладки м’яка та приємна до тіла нейлонова  taffeta. Big Agnes Boot Jack 25 обладнаний утеплений регульованим каптуром та утепленим коміром. Блискавка YKK на повну довжину. Також в цьому спальнику передбачені внутрішні петлі для пристібання вкладки, та зовнішні петлі для підвішування під час сушки чи провітрювання. В комплект входить нейлонова компресійна торбина та сітчастий чохол для зберігання вдома. Розмір «Regular» підійде користувачу зростом до 183 см, «Long» – 198 см. Розмір спальника в спакованому стані 20 х 45 см. На офіційному сайті, Big Agnes Buell 30 коштує  $189.95.

 

Американський outdoor-бренд Kelty, більш відомий серед північно-американських шанувальників активного відпочинку, до легендарних торгових марок звісно його не віднесеш, але оптимальне поєднання пристойної якості з демократичними цінами, непоганим дизайном та сучасними технологіями, дають нам повне право сприймати продукцію Kelty як гідного конкурента більш іменитих брендів.

Серед розмаїття моделей ми обрали гібридний спальник Kelty Dualist 35. Легкий спальник вагою 1.04 кг (розмір Regular) й температурним рейтингом (комфорт) +1°С, базується на фірмовому гібридному утеплювачі ThermaDri™, що поєднує гідрофобний пуховий утеплювач 550 Fill-Power DriDown™ та синтетичний утеплювач ThermaPro. Конструкція утеплення складається так що синтетика (ThermaPro), яка добре дихає та відводить вологу від тіла розміщена у внутрішньому шарі, а гідрофобний пух – у зовнішньому. Kelty Dualist 35  обладнаний утепленим регульованим каптуром та утепленим коміром, блискавкою з двома бігунцями та зовнішніми петлями для підвішування. В комплект входить компресійна торбина. Розмір «Regular» підійде користувачу зростом до 183 см, «Long» – 198 см. Розмір спальника в спакованому стані 20 x 36 см. На офіційному сайті, Kelty Dualist 35 коштує  $99.95

Ще одна цікава модель від Kelty – надзвичайно популярний пуховий 3-сезонний спальник Kelty Cosmic 40. Важить він лише 0.878 кг (розмір Regular) при температурному рейтингу (комфорт) +4°С. Спальник базується на гідрофобному пуховому утеплювачі – DriDown™ 600 Fill-Power. В якості зовнішньої тканини застосовано пухонепроникний rip-stop поліестер (50D Down Proof Polyester Ripstop), в якості підкладки – поліестрова taffeta (50D). Kelty Cosmic 40 обладнаний утепленим регульованим каптуром, утепленим регульованим коміром та блискавкою з двома бігунцями. В комплект входить компресійна торбина. Розмір «Regular» підійде користувачу зростом до 183 см, «Long» – 198 см. Розмір спальника в спакованому стані 18 x 30 см. На офіційному сайті, Kelty Cosmic 40 можна придбати за $119.95.

 

Спорядження від американського важковаговика – торгової марки Marmot не потребує жодної реклами, воно користується попитом як на американському континенті так і по всьому світі, включаючи Україну. Ця компанія завжди у фарватері новітніх технологій, застосовує фірмові розробки в дизайні, конструктивних вирішеннях, матеріалах. Серед модельного ряду спальників  Marmot можна знайти від найпростіших і дешевих, до ультратехнологічних дорогих моделей.

Marmot Cloudbreak 30– мегапопулярний легкий спальник, у формі «мумії», на базі синтетичного утеплювача. Температура комфорту, заявлена виробником  -1°С, при тому його вага складає сміховинних 900 г (розмір Regular). Marmot Cloudbreak 30 базується на поєднанні двох синтетичних утеплювачів – Thermal R та Thermal R Micro, розміщені відповідно патентованої технології – Yields Maximum Thermal Efficiency.Спальник обладнаний регульованим утепленим каптуром (3D Hood Construction), блискавкою на повну довжину, петлями для підвішування. В комплект входить компресійна торбина та чохол для зберігання. Об’єм в спакованому стані – 6.1 л. На офіційному сайті, Marmot Cloudbreak 30 можна придбати за $169.00.

Не менш популярною є модель Marmot Always Summer 40 – легкий  пуховий спальник у формі мумії. При вазі 800 г (розмір Regular) має заявлений показник температури комфорту +4°С. Marmot Always Summer 40 базується на фірмовому утеплювачі із качиного пуху (650+ Fill Power Down) з гідрофобною обробкою Down Defender. Зовнішня тканина – rip-stop нейлон з DWR-обробкою (30 D), підкладка – нейлон з DWR-обробкою (30 D). Цей спальник обладнаний регульованим утепленим каптуром Nautilus Multi-Baffle Hood, утепленим коміром, внутрішньою кишенькою для дріб’язку, блискавкою  YKK на повну довжину, петлями для підвішування. В комплекті компресійна торбина та чохол для зберігання. Об’єм в спакованому стані – 4.7 л. На офіційному сайті, Marmot Cloudbreak 30 можна придбати за $179.00.

Буде продовження…

Залишити відповідь