3-сезонні легкі спальники – огляд американських брендів (частина ІІ)

(початок читайте тут)

Не менш популярною серед  шанувальників активного відпочинку є продукція  американського outdoor-бренду Mountain Hardwear. Хоча ця торгова марка не може похвалитись 100-літньою історією, за свої 25 років вона безумовно стала однією з найавторитетніших в Америці й світі, як завдяки солідній якості, так і завдяки новітнім технологічним підходам та сучасному дизайну. В арсеналі Mountain Hardwear досить чисельна модельна лінійка спальників від кемпінгових до екстримальних зимових, серед яких ми обрали дві оптимальні моделі.

Легкий 3-сезонний спальник Mountain Hardwear Lamina™ Z Spark 34, базується на фірмовій технології розміщення утеплювача Lamina™, яка полягає у зварюванні країв утеплювача задля покращення теплоізоляції та уникнення “холодних плям”. В якості утеплювача застосовано синтетику фірмової розробки – Thermal Q®, що має високі показники термоізоляції та мінімальний компресійний об’єм, не втрачаючи своїх властивостей у вологому стані та після тривалого використання.  В якості зовнішньої тканини розробники використали нейлон (Lamina Revamp Ripstop Nylon) з гідрофобною обробкою, а в якості підкладки приємну до тіла поліестрову таффету. Температурний рейтинг комфорту, заявлений виробником, дорівнює 6°С (ліміт комфорту 1°С). Спальник обладнаний регульованим каптуром, блискавкою з двома бігунцями та зовнішньою кишенькою на блискавці. При цьому Mountain Hardwear Lamina™ Z Spark 34 важить сміховинних 940 г (розмір Regular) й має розмір в спакованому стані 15 x 30 см. В комплект входить компресійний мішок та сітчастий чохол для зберігання. На офіційному сайті Mountain Hardwear цей спальник можна придбати за $159.

Серед 3-сезонних пухових ми обрали спальник Mountain Hardwear Ratio 32 . Цей спальник базується на фірмовому пуховому утеплювачі Q.Shield™ DOWN (650-fill down) з спеціальною гідрофобною обробкою. Для більш ефективної роботи пухового утеплення розробники застосували унікальну фірмову технологію hermo Trap Baffle™, яка полягає утому, що пух розділяється численними перегородками тому не сповзає і не збивається. В якості зовнішньої тканини та підкладки застосовано легкий вологостійкий нейлон з DWR-обробкою (30D Nylon Plain Weave). Спальник обладнаний регульованим каптуром, утепленим коміром, утеплювальною планкою вздовж блискавки. Блискавка на повну довжину з подвійним бігунком. Показник температури комфорту 3°С (ліміт комфорту -3°С). Вага спальник Mountain Hardwear Ratio 32 – 829 г (розмір Regular) Компресійний мішок та сітчастий чохол в комплекті. На офіційному сайті цей спальник можна придбати за $ 230.

 

Легендарна торгова марка Sierra Designs добре знана й шанована в США й практично не відома вітчизняним туристам, була заснована в 1965 році Джорджом Марксом (George Marks) та Бобом Свансоном (Bob Swanson) в містечку Пойнт Річмонд, що в Каліфорнії. Спочатку фірма займалась пошиттям outdoor-одягу (особливо прославилась їхня куртка 60/40 Mountain Parka), та невдовзі розширили виробництво й почали займатись також і туристичним спорядженням. На сьогодні під брендом Sierra Designs продається повний спектр outdoor-спорядження (намети, спальники, наплічники), аксесуарів та одягу для активного відпочинку. Також слід зауважити що розробники спорядження від Sierra Designs не бояться застосовувати сміливі інноваційні рішеннями, які навіть бувалого туриста примушують дивуватися.

Одним із зразків неочікуваних конструктивних вирішень є спальник Sierra Designs Mobile Mummy SYN 40. Конструкція Mobile Mummy SYN передбачає, що ви можете послуговуватись вашими кінцівками, руками й ногами, не вилазячи із спальника. Для цього в районі плечей у спальнику обладнані спеціальні прорізи, у які ви при потребі легко можете просовувати руки. А завдяки фронтальній блискавці з двома бігунцями ви можете звільнити ноги, не розстібаючи повністю спальник, а щоб його кінець не волочився слідом за вами, його можна пристебнути петлями на кінці спальника до спеціально пришитих ґудзиків під колінами. Sierra Designs Mobile Mummy SYN 40 базується на фірмовому синтетичному утеплювачі Poly-Fiber Synthetic, який забезпечує температурний рейтинг  8°C (ліміт комфорту 3°C). В якості зовнішньої тканини використано 30D Polyester Ripstop, а в якості підкладки – 30D Polyester Taffetta. Блискавка  розміщена не збоку а по середині спереду спальника. Вузька горловина та регульований каптур забезпечать ще більше затишку і тепла. Важить Sierra Designs Mobile Mummy SYN 40 – 910 г (розмір Regular), має об’єм в спакованому стані – 18 х 38 см. В комплект входить компресійний мішок. На офіційному сайті цей спальник коштує – $ 170.

Серед легких пухових спальників нашу увагу привернула модель Sierra Designs Zissou Plus 700. Цей спальник має класичну форму “мумії”, однак позитивним удосконаленням цієї моделі є розміщення блискавок з двох боків, що робить спальник більш комфортним. Sierra Designs Zissou Plus 700 базується на фірмовому пуховому утеплювачі з гідрофобним просякненням – 700 Fill Duck DriDown. В якості зовнішньої тканини використано 30D Polyester Ripstop, а в якості підкладки – 30D Polyester Taffetta. Спальник обладнаний регульованим каптуром. Температура комфорту зазначена виробником становить 2°C (ліміт комфорту -4°C). Важить ierra Designs Zissou Plus 700 – 970 г (розмір Regular), має об’єм в спакованому стані – 18 х 38 см. Компресійний мішок та сітчастий торбина для зберігання входять в комплект. коштує цей спальник близько $ 200.

 

Торгову марку Therm-a-Rest, зайве представляти українському туристу, позаяк вона неймовірно прославилась своїми самонадувними туристичними килимками. Компанія яка на ринку з 1971 року, займається не лише туристичними підстилками, а й іншим outdoor-спорядженням , як то наметами чи спальниками (яке, на жаль, на нашому ринку поки що не продається). В модельному ряду переважають легкі (й дуже дорогі) пухові спальники та мегапопулярні, на сьогодні, квілти, однак ми все ж виокремили дві моделі, які в основному відповідають визначеним нами параметрам.

Першим ми оглянемо 3-сезонний спальник на синтетичному утеплювачі Therm-a-Rest Saros 20. Це класичний спальник у формі “мумії”, що базується на фірмовому синтетичному утеплювачі eraLoft, який складається з двох різновидів синтетичних волокон – довгі які тримають форму і забезпечують високу зносостійкість та короткі, що заповнюють порожнини й забезпечують високу термоізоляцію. Температура комфорту становить 0°С (ліміт комфорту -6°С), згідно європейського стандарту. В якості зовнішнього матеріалу застосовано поліестр (30D) з DWR-обробкою. Therm-a-Rest Saros обладнаний регульованим каптуром, регульованим утепленим коміром та зовнішньою кишенькою на блискавці. Спальник обладнано спеціальними пасками – SynergyLink, для кріплення самонадувного або надувного килимка, аби запобігти сповзанню і скочуванню під час сну. Важить цей спальник 1345 г (розмір Regular), й має об’єм в спакованому стані – 20 x 46 см. Компресійний мішок та сітчастий торбина для зберігання входять в комплект. Коштує цей спальник близько $ 170.

Цьогорічна новинка пуховий спальник Therm A Rest Questar HD. Цей спальник може похвалитись цілим набором інноваційних технологій. В якості утеплювача застосовано пух 650 Fill з високотехнологічною гідрофобною обробкою Nikwax. Аби запобігти втратам тепла через шви, було застосовано фірмову технологію зварювання швів ThermaCapture™, яка відбивають тепло людського тіла. В якості зовнішньої тканини використано  ripstop поліестр (20D) з DWR-обробкою а в якості підкладки гладкий та приємний до тіла поліестр (DWR 20D Polyester Taffeta ). Температурний рейтинг заявлений виробником складає -1°С (ліміт комфорту -6°С), згідно європейського стандарту. Therm A Rest Questar HD обладнаний спеціальними пасками – SynergyLink, для кріплення самонадувного або надувного килимка, аби запобігти сповзанню і скочуванню під час сну. Вага спальника – 1000 г (розмір Regular), й має об’єм в спакованому стані – 23 x 36 см. Компресійний мішок та сітчастий торбина для зберігання входять в комплект. Коштує цей спальник близько $ 240.

 

І на завершення огляду, звернемось до продукції американського outdoor-флагмана, компанії The North Face. Яка може запропонувати поний модельний ряд спальників, від спальників для сімейного відпочинку на природі до ультратехнологічних  для полярних експедицій. В цьому році було оновлено кілька популярних моделей, тому зробити свій вибір нам було не особливо важко.

Ультралегкий, 3-сезонний спальник The North Face Hyper Cat. Спальник традиційної форми “мумія” з центральною блискавкою спереду на 2/3 довжини. Утеплення базується на фірмовому синтетичному утеплювачі HeatSeeker One™ (розроблене на основі THERMOLITE fiber technology). Долішня частина спальника має мінімальне утеплення (для зменшення ваги та об’єму), що передбачає обов’язкове застосування туристичного килимка (з температурним режим відповідно до сезону). Температура комфорту -1°C (ліміт комфорту -4°C). Оскільки блискавка знаходиться по середні регульований каптур інтегровано із високою горловиною. Важить The North Face Hyper Cat лише 850 г (розмір Regular) й має спакований об’єм – 20 x 36 см. В комплект входить компресійний мішок та чохол для зберігання. На офіційному сайті такий спальник коштує – $ 240.

Оновлена 2017 року, модель гібридного спальника The North Face Furnace 35, теж за усіма показниками відповідає легкому 3-сезонному спальнику. Класична форма, з блискавкою з боку. Гібридне утеплення складається із гусячого пуху з гідрофобною обробкою ProDown™ 600-fill у верхній частині, та синтетичного фірмового утеплювача Heatseeker™ Eco в долішній. в якості зовнішньої тканини застосовано поліестр з DWR-обробкою. The North Face Furnace 35 регульованим каптуром утепленим коміром та внутрішньою кишенькою для дріб’язку.  Температура комфорту зазначена на рівні 3°C (ліміт комфорту -3°C). Вага спальника становить лише 907 г (розмір Regular) й має спакований об’єм – 20 x 36 см. В комплект входить компресійний мішок та чохол для зберігання. На офіційному сайті такий спальник коштує – $ 170.

Залишити відповідь